Gündem Adana

“YAPACAĞIMIZ HİZMETLERLE EFSANE OLMAYA GELİYORUZ”

“YAPACAĞIMIZ HİZMETLERLE EFSANE OLMAYA GELİYORUZ”
08 Şubat 2014 - 12:59

zeydan_karalar_sariyakupCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Zeydan Karalar Sarıyakup Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Karalar burada yaptığı açıklamada Seyhan’ın sorunlarının çok olduğunu ve bu sorunları çözmeye geleceklerini söyledi.

Seyhan’ın Sorunlarını Biliyoruz…

Sarıyakup Mahallesi CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’a sorunlarını aktarırken Karalar, Seyhan’ın önemli sorunlarını olduğunu, bu sorunları bildiğini ve çözümün kendilerinde olduğunu söyledi. Karalar, “Seyhan’ın birçok sorunu var. 10 yıllık Azim Öztürk belediyesinde vatandaş hizmetlerin azlığından yakınıyor.  Buda 10 yıllık AKP Belediyeciliğini gözler önüne seriyor. Vatandaş park istiyor, vatandaş yol istiyor, vatandaş hizmet istiyor ama gelin görün ki bunların hiçbiri yok. Bizler hizmet yapacağız, vatandaş odaklı belediye oluşturacağız. Bizler yapacağımız hizmetlerle efsane olmaya geliyoruz.”

Karalar: Halkı Kandırdılar

Yıllardır mevcut iktidarın belediyeleri kazanabilmek adına insanları kandırdığını iddia eden CHP Seyhan Adayı Karalar, “Seyhan’da kentleşme bozuk, trafik keşmekeş, çocukların oynayacağı, gençlerin gideceği yer yok. Yıllardır bizleri kandırdılar ‘Belediyeler iktidarın partisinden olursa çok hizmet alırız’ dediler. Ancak 12 yıllık AKP iktidarı ile 10 yıllık Azim Öztürk belediyeciliği beraber yürüyor. Merkezi hükümetten ne yatırım aldık. Bizler iktidara geldiğimizde, halkın parasını, fakir fukaranın yetimin hakkını düzgünce harcayacağız.  O kadar çok sorun var ki biran önce başlamak lazım. Belki uzun sürecek ama mastır plan yapıp çalışmalara biran önce başlamak gerekli.”

Esnafla Sohbet Etti

Mahalle halkı ile sohbetin ardından ayakkabıcılar çarşısını ziyaret eden Karalar burada esnafın sorunlarını dinledi. Ayakkabıcılığın çok önemli bir iş olduğunu vurgulayan karalar bu sektörü geliştirip ülkede marka olunabileceğini söyledi. Karalar yaptığı açıklamada, “ Ayakkabıcılık gerçekten önemli bir iş kolu. Adana’da bu sektörü geliştirmemiz gerektiği kanısındayım. Zira bu bölgenin buna ihtiyacı var. Bunu yapabilir isek Adana’yı bu sektörde marka yapabiliriz.