Gündem Adana

VATANDAŞLA BAYRAMLAŞTI

VATANDAŞLA BAYRAMLAŞTI
31 Ekim 2013 - 15:21

kamuran_karacaCHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Kamuran Karaca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda esnaf ve vatandaşların bayramını kutladı.

Cumhuriyet Bayramı’nda Çukurova ilçesindeki esnaf ve vatandaşın sorunlarını dinleyip, bayramlarını kutlayan CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Kamuran Karaca “Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini hiç bir gücün engelleyemeyeceğini” söyledi.

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Çukurovalı yurttaşlar ile birlikte yaşayan Karaca, seçilmeleri durumunda gençler ve kadınlar için yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Karaca; “kadınlarımız ve gençlerimize yönelik meslek edindirme kurs ve seminerler projemizin bir parçası, bu projelerin ana hedefi gençlerimizi ve kadınlarımızı iş hayatıyla buluşturabilmek. Gençlerin ve kadınların desteğiyle projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Çukurova’nın ticaret merkezine dönüştürülmesinin projeleri arasında olduğunu da belirten Karaca; “İhtisaslaşmış ticaret merkezlerinin açılmasını teşvik edeceklerini, istihdamcı kuruluşlarla işbirliği içinde, meslek edindirme kursları açarak; meslek edindirilen gençleri istihdamcı kuruluşlara yönlendirerek, gerektiğinde onlarla buluşturup, kendi işlerini kurmalarını, üretmelerini, pazarlamalarını sağlayacaklarını” belirtti.

Kadınları ve gençleri önemsediklerini belirten Karaca, “Kadını ve gençliği öne çıkaran bir anlayışla çalışacağız. Birlikte üretip, birlikte kalkınarak, mutluluğu ve huzuru birlikte yakalayacağız” dedi.

marmaris tekne turu