Gündem Adana

ULUDAĞ’IN SİM AÇILIŞI MİTİNGE DÖNDÜ

ULUDAĞ’IN SİM AÇILIŞI MİTİNGE DÖNDÜ
13 Ocak 2014 - 21:43

ada-uludagBilal Uludağ’ın Sarıçam ilçesindeki Seçim İletişim Merkezi Mehter takımı ve 5 bin kişinin coşkulu katılımı ile gerçekleşirken Uludağ omuzlarda taşındı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sarıçam ilçe Belediye Başkanı adayı Av. Bilal Uludağ,  mehter takımı eşliğinde Seçim İletişim Merkezi (SİM) coşkulu kalabalık arasında açtı.

Açılışa, MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Ali Arslan, MHP Sarıçam ilçe Başkanı Mehmet Koca, Meclis üyeleri, aday adayları, muhtarlar, partililer ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Bilal Uludağ ve beraberindeki yaklaşık 5 bin kişi, MHP Sarıçam ilçe binası önünden mehter takımının marşlar eşliğinde açılışın yapılacağı, Seçim İletişim Merkezi yürüdü. Kol kola giren MHP’liler yaklaşık 2 kilometrelik yol boyunca, kendilerine sev gösterilerinde bulunan vatandaşlara çiçek dağıttı.

Yürüyüş boyunca yolun bir kısmı kapanırken, partililer sloganlar attı, tekbirler getirdi.

Daha sonra Kozan yolu üzeri Şahintepe Mahallesi’ndeki Seçim iletişim Merkezi önüne gelen kalabalık grubu burada bekleyen vatandaşlar alkışlarla ve sloganlarla karşılarken sevenleri Uludağ’ı omuzlarda taşıdı.

“MHP’DE BİRLİK VE KENETLENME ZAMANI”

Açılış öncesi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı hep bir ağızdan okunurken, Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılarak dualar edildi.

Açılış konuşmasını Mehmet Koca’nın yaptığı programda,  Koca, vatandaşlara bir selamla konuşması yaptı.

Bilal Uludağ ise yaptığı konuşmasında Sarıçam için hazırladıklarını projeleri anlatarak, Sarıçam’ın önemine değindi. Uludağ, Sarıçamdaki yokluğu yolsuzluğu ortadan kaldırmak için aday olduğunu belirterek, “Şimdi birlik ve kenetlenme zamanı. Artık Sarıçam’da çekilen çilenin zamanı geldi. Bu davanın adı memleket ve Türklük davası. Bu davayı sonuçlandırıncaya kadar çalışacağız. Projelerimize ve hayallerimize inanmayanlar bizleri şimdiden karalamaya başladı.  Siz onlara inanmayın, bunları inşallah sizlerin sayesinde mahcup edeceğiz” dedi.

“SARIÇAM KÖY MUAMELESİ GÖRDÜ”

MHP İl başkanı Mustafa İzgioğlu ise, 17 Aralık’ta meydana gelenler aslında işin görünen kısmı olduğunu belirterek, “Bu hırsızlara karşı susarsak Allah bizi affetmez,  cezalandırır. 30 Mart’a kadar çalışacağız. 31 Mart sabahı bunlardan hesap soracağız” diye konuştu.

Adaylık kendileri için onurlu şerefli bir görev olduğunu belirten Hüseyin Sözlü’de “İnşallah bu adaylığımızı Belediye Başkanlığı ile taçlandıracağız. Sarıçam’a köy muamelesi yaptılar. Bu iktidar Sarıçam’a bu güne kadar hiçbir şey yapmamıştır. Bizler sizlere hak ettiğiniz hizmeti vermek için, sizleri yüceltmek için varız. İhanet etmeye değil hizmete etmek için geliyoruz. Kendi kutularımızı doldurmak gibi art niyetimiz yok. Biz Adana’ya uzaktan değil Adana’dan bakacağız” diye konuştu.

Adana’nın işsizlik şampiyonu olduğunu ifade eden Sözlü, “Adana’yı zenginliğin üretici merkezi yapacağız. Bilal kardeşimle el ele vererek Adana’yı Sarıçam’ı zirveye çıkartacağız” diye söz verdi.