![TÜMSİAD’IN HEDEFİ…](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2015/06/tumsiad.jpg)
Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme eski Genel Müdürü, Bakan Müşaviri Ömer Balıbey, TÜMSİAD Adana Şubesinde işadamlarıyla bir araya geldi. TÜMSİAD Adana Şubesi Başkanı Yakup Kutluca’nın hocası da olan Balıbey, yıllar sonra öğrencileri ve dostlarıyla hasret gidermenin mutluluğunu yaşadı.
Başkan Kutluca’ya teşekkür eden Balıbey, TÜMSİAD’ın uluslararası bir kuruluş olduğunu ve yakından takip ettiğini, ‘’Avrupa Birliği Kalite Ödülü’’ne layık görüldüğünü ve ‘’Avrupa KOBİ Haftasında 37 ülke arasında birinci‘’ olduğunda çok gururlandığını söyledi. Konuşmasında TÜMSİAD’dan övgüyle bahseden Balıbey, ’’Rekabet, iletişim ve inovasyon, bunlar kalkınmanın temel parametreleridir‘’dedi. KOBİ’lerin Ülkemize kazandırdığı katma değerin önemine de vurgu yapan Balıbey, ‘’Ancak, KOBİ’lerin bilgilendirilmeye ve bilinçlendirilmeye ihtiyacı var’’ şeklinde konuştu.
TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’da, KOBİ’lere sahip çıkılması gerektiğini hatırlattı. Kutluca; “KOBİ’ler, günü kurtarma mantığı ile değil, kalıcı olabilmek için, geleceğe yönelik plan yapmak, büyümek ve rekabet ortamında yer edinebilmek adına stratejilerini çok iyi planlamalıdır’’ ifadesini kullandı. TÜMSİAD’ın yürüttüğü faaliyetlerin temelini, üyelerinin ticari potansiyellerini uluslararası arenaya taşımak amacı teşkil ettiğini de söyleyen Kutluca, hedeflerinin yerel değerlerden küresel liderliğe sıçramak olduğunu vurguladı.
Başkan Kutluca, hocası Balıbey’in ziyaretinden mutluluk ve gurur yaşadıklarını ifade ederek teşekkür etti. Kutluca, Balıbey’e, Adana TÜMSİAD yayını olan ‘’İlklerin, Teklerin ve Enlerin Şehri, Uyuyan Dev Adana ‘’ isimli kitabı hediye etti.