Gündem Adana

SÖZLÜ’YE ZİYARET HIZ KESMİYOR

SÖZLÜ’YE ZİYARET HIZ KESMİYOR
19 Nisan 2014 - 13:20

sozlu-kazimbarisikÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın ile birlikte Başkan Sözlü’yü ziyaret eden Rektör Kibar, “Sizi üniversitemize davet ediyor ve projelerimizi paylaşmak istiyoruz” dedi.

Çukurova Üniversitesi’nin büyük bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Kibar, 46 bin öğrencileri ve 7 bin personelleri olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Kibar, Adana’da Büyükşehir Belediyesi’nin birleştirtici bir unsur olmasına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de üniversite ilgili her türlü desteğe hazır olduğunun altını çizdi. Üniversitelerin bulundukları şehrin sosyal ve kültürel hayatına olumlu etkileri olduğunu kaydeden Başkan Sözlü, “Üniversitenin her türlü sorununun çözümü için yanınızdayım” mesajını verdi.

KAZIM BARIŞIK DA ZİYARET ETTİ

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları  Birliği Başkanı Kazım Barışık, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Kazım Barışık’ın samimiyetiyle tanınan bir isim olduğunu ve Adana’ya daha kaliteli hizmet verme noktasında kendisinin desteğini alacaklarından emin olduklarını ifade etti. Hüseyin Sözlü, “Kazım Barışık’ın temsil ettiği camia toplumumuzun lokomotifi olan bir kesim. Esnafımızın daha rahat çalışabilmesi ve faaliyetlerini yürütebilmesi için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Böylece kendileri de Adanalılara daha iyi hizmet vereceklerdir” diye konuştu.

Hüseyin Sözlü’nün kişiliğine, çalışkanlığına ve yeteneklerine güvendiğini söyleyen Kazım Barışık, “Kardeşimizsin, tebrik ediyorum. Hiç kimse seninle ilgili olumsuz konuşmamalı ve seni alkışlamalıyız. Hüseyin Sözlü tecrübeli bir belediye başkanı. Biz de başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. Birbirimizi yeni tanımıyoruz. Adana için fikir alışverişi ve işbirliği yapmak çok keyifli olacak” dedi.

Hüseyin Sözlü, Kazım Barışık’ın ardından Vedat Kahyalar’ı kabul etti. Sözlü, Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan ve yöneticileriyle de bir araya geldi.