![ŞİMŞEK, RİZE YENİŞEMEDİ](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2015/01/ads-rize3.jpg)
Ziraat Türkiye Kupası F Grubu’nda ‘zirve mücadelesi’ nefes kesiyor. Gruptan çıkmak için rakibi karşısında alacağı bir puanın bile yettiği Çaykur Rizespor, deplasmanda Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Bu sonuç, Güney temsilcisi ile aynı puana sahip olan Beşiktaş’a da yaradı. Kara Kartallar, bugün Sarıyer’i yenmesi halinde gruptaki son maçına rahat çıkacak.
SONER KAN
ADANA – Ziraat Türkiye Kupası F Grubu’nda heyecan dorukta. Grubun ‘namağlup grup lideri’ olan Çaykur Rizespor, deplasmanda Adana Demirspor ile 1-1 berabere kalıp, adını bir üst tura taşıdı. Güney temsilcisi, gruptan çıkma şansını zora sokarken, bu sonuç en çok Mavi Şimşekler ile aynı puana sahip olan Beşiktaş’a yaradı. Kara Kartallar, bugün Sarıyer’i yenmesi halinde önemli bir avantaj elde edecek.
İki takım arasında Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan karşılaşmaya soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gösterildi. Çağatay Şahan’ın yönettiği karşılaşmanın ilk yarısında her iki takım da vasat bir futbol ortaya koydu. Hal böyle olunca da ilk 45 dakika golsüz eşitlikle sona erdi. İkinci yarıya her iki takım da değişiklikler yaparak çıktı ve bunun meyvesini alan konuk takım oldu.
19 DAKİKADA 2 GOL GELDİ
Müsabakanın 50. dakikasında organize gelişen Çaykur Rize atağında, Obraniak’ın ara pasına hareketlenen Sercan, bir anda kaleci Emre ile karşı karşıya kaldı ve düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 0-1. Bu golle birlikte tribünler adeta buz kesti. Dakikalar 69.’u gösterdiğinde rakip savunmanın uzaklaştırmakta zorlandığı topla düzgün bir vuruş yapan Oğuz, skora da denge getirdi: 1-1.
RİZE ‘LİDER’ TAMAMLADI
Kalan dakikalarda her iki takım zorlasa da, skoru değiştirmeyi başaramadı. 1-1’lik eşitlik, Çaykur Rizespor’u ‘nağmulup lider’ olarak bir üst tura taşırken, Adana Demirspor’un gruptaki işini de zora soktu. İki takım arasındaki eşitlik, Güney temsilcisiyle aynı puana sahip olan Beşiktaş’ın ekmeğine adeta yağ sürdü. Kara Kartallar, Sarıyer’i yenmesi halinde önemli bir avantaj elde edecek.
STAT: 5 Ocak Fatih Terim
HAKEMLER: Çağatay Şahan xxx, Fevzi Demirhan xxx, Hüsnü Emre Çelimli xxx
ADANA DEMİRSPOR: Emre xx, Fazlı xx, Umut x (Özgür dk. 67 xx), Hakan Söyler x, Mesut x (Oğuz dk. 46 xx), Hurşut xx, Erman x (Attamah dk. 81 x), Şaban xx, Artun x, Hakan Çinemre xx, Cumali xx
ÇAYKUR RİZESPOR: Aykut xx, Oboabona xxx, Koray xx, Kağan xx, Sercan xxx, Obraniak xxx, Ali Abdi xx (Deniz dk. 87 x), Eren x (Orhan dk. 46 xx), Sylvestre xxx, Ümit xx, Tevfik xx (Holosko dk. 74 x)
GOLLER: Oğuz (Dk. 69) (Adana Demirspor), Sercan (dk. 50) (Çaykur Rizespor)
SARI KARTLAR: Fazlı, Hurşut, Hakan Çinemre (Adana Demirspor), Eren, Ali Abdi (Çaykur Rizespor)