DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SEYHAN İÇLER ACISI

Yayınlanma Tarihi :
SEYHAN İÇLER ACISI

“BİZLER BU MEMLEKETTE YAŞAMIYOR MUYUZ?”

Yıllardır güney mahallerine hizmet alamadıklarını ve sokakların, caddelerin içler acısı durumda olduğunu belirten Havuzlubahçe Mahallesi sakinleri Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’a dert yandı.  Sorunlarının hiçbiri ile ilgilenilmediğini belirten vatandaşlar,”Seyhan’ın güney mahallerine yıllarca üvey evlat muamelesi yapıldı. Her yağmur yağmasında evlerimize su doluyor. 10 yıldır iktidarda olan ve belediyeyi yöneten Azim Öztürk bizlerle ilgilenmiyor. Bizler bu ilçeye bağlı değil miyiz? Diğer mahallere hizmet yapılırken bu mahaller neden göz ardı ediliyor” şeklinde konuştu.

KARALAR: HİZMETTE KUZEY-GÜNEY AYRIMI OLMAYACAK

Vatandaşların isyanında haklı olduğunu belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, 30 Mart’tan sonra hizmette kuzey-güney ayrımı olmayacağını söyledi. Karalar, “Dünyanın her yerinde merkezler cazibe bölgeleridir. Seyhan’da Adana’nın merkezidir. Ancak gelin görün ki cazibe merkezi olması gereken Seyhan ilçesi sorunlar yumağı haline gelmiş durumda. Sorunlar o kadar çok ki adeta katmanlaşmış. Mahallerin durumları içler acısı. Vatandaşlar hizmet alamamaktan yakınıyor. Özellikle güney mahallerinin durumu içler acısı. Vatandaş isyanında sonuna kadar haklı… 30 Mart’tan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan’da Belediye Başkanlığını kazanıp, halkın belediyesini kuracak. Hizmette kuzey-güney ayrımı yapılmayacak. ‘O mahalle bize oy verdi, şu mahalle bize oy vermedi’ şeklide hiçbir ayrım yapılmadan her mahalleye eşit hizmet götürülecek” ifadelerini kullandı.

AKP HALKI KANDIRDI!

seyhanYıllardır halkın kandırıldığını iddia eden CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, iktidar partisinden 10 yıl belediye başkanlığı yapan Azim Öztürk’ün bir çıkmaz sokağı açmaktan bile aciz olduğunu söyledi. Karalar,“Yıllarca belediyelerin iktidar partisinden olması gerektiğini, eğer belediye iktidar partisinden olmazsa hizmet alınamayacağı söylediler. Ancak gelin görün ki durum hiçte bahsettikleri gibi değil. 12 yıldır iktidar olan AKP Hükümeti ve 10 yıldır belediyeyi yöneten AKP’li bir belediye var. Bakın görün; hangi mahalle merkezi hükümetten hangi yardımı almış. Mahallelerin durumu içler acısı. Dar ve çıkmaz sokaklar en büyük sorunumuz. Seyhan’da bulunan sadece bir mahallede tam 22 çıkmaz sokak var. İktidar partisinin belediyesi bir çıkmaz sokak sorununu çözemiyorsa oturup düşünmek lazım. ‘Demek ki 10 yıldır mevcut belediye hiçbir hizmet yapmamış’ bu bizim değil vatandaşın söylemi. Sokaklara çıkıyor, mahalleleri geziyoruz, vatandaşlara Azim Öztürk’ün akılda kalan bir hizmetini soruyoruz, kimse cevap dahi veremiyor” dedi.

SORUN ÇOK ÇÖZÜM CHP’DE…

Seyhan’ın çözüme kavuşması gereken birçok sorunu olduğunu belirten Zeydan Karalar, bu çözümlerin anahtarının Cumhuriyet Halk Partisi’nde olduğunu söyledi. “Seyhan’ın katmanlaşmış birçok sorunu var. Bu sorunların çözümü Cumhuriyet Halk Partisi’nde… Bizler Seyhan Belediyesi’ni kazanır kazanmaz bu sorunların çözümü için çalışacağız. Bazı sorunları hemen bazılarını da zaman içerisinde çözeceğiz. Eğer ki Seyhan Belediyesi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanır isek ki kazanacağız, bu sorunların çözümü daha hızlı olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM YAP