DOLAR23,4980% 1.67
EURO25,3488% 1.04
STERLIN29,5684% 1.04
FRANG26,0828% 1.36
ALTIN1.481,96% 1,42
BITCOIN626.4110.806

PAZARCILARA BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ…

Yayınlanma Tarihi :
PAZARCILARA BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ…

orhan_bayram_dervisler_pazariCHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram, Dervişler Semt Pazarı’nı ziyaret ederek, hem pazarcı esnafının hem de alışveriş eden vatandaşların sorunlarını dinledi. Pazarcı esnafı, Bayram’a AKP’li yerel yönetimlerden yakınmalarını iletti. “Bizi insan yerine koymuyorlar…” cümlesi ise pazarcıların en yürek burkan şikayetiydi.

CHP Yüreğir İlçe Başkanı Turgut Üstün, Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Aynur Demirci ve bir grup partili ile semt pazarına gelen Orhan Bayram, pazarcı esnafı tarafından sıcak bir ilgiyle karşılandı. Doğma, büyüme Yüreğirli olması nedeniyle pazarcıların sorunlarını yakından bildiğini kaydeden Orhan Bayram, esnafla görüşmesi sırasında deyim yerindeyse “Bir dokunup bin ah işitti…”

Bizi İnsan Yerine Koymuyorlar

AKP’li yerel yönetimlerin kendilerini insan yerine koymadıklarını, mahalle aralarında, sokaklarda, yazın sıcağı, kışın yağmuru, soğuğu altında çalıştıklarını, derme-çatma kurulan tezgahlarda satış yaptıklarını anlatan pazarcılar, ”Yeterli para kazanamıyoruz. Fiyatlar pahalı. Fakat her şeyden vazgeçtik, burada af edersiniz tuvalet ihtiyacımızı bile karşılayacak bir ortam yok. Belediye bu kadar insana bir tane seyyar tuvalet gönderiyor. Bu, bizi insan yerine koymadıklarının bir göstergesi. Bir gün olup gelip bize ‘Derdiniz nedir? Ne eksikleriniz var?’ diye sormadılar. Yıllardır bizi unutanları biz de sandıkta unutacağız. Kaç kez hata yaptık. Bu kez kutuculara oy yok. Oylarımız CHP’ye” dediler.

Ortalık Yangın Yeri

Pazarda alışverişe çıkan vatandaşların derdi ise fiyatların pahalı olmasıydı. Yaşlı teyzeler CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram’a, “Ortalık yangın yeri evladım. Fiyatlar çok yüksek, Pazar arabasının yarısını bile dolduramıyoruz” diye yakınırken, gençlerin sorunları ise ağırlıklı olarak işsizlik üzerineydi.

Semt Pazarları Kapalı Olacak

CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram ise, semt pazarlarına seçimden seçime gelen politikacılardan olmayacağı sözünü verdi. Yüreğir’de bir tane kapalı semt pazarı olmamasının, Yüreğir’in geri bıraktırılmışlığının göstergesi olduğunu kaydeden Orhan Bayram; “Semt pazarları kapalı olacak. Sizler de halkımız da insanca alış veriş ortamına kavuşacak. Bunun sözünü veriyorum. Ben Yüreğir’in çocuğuyum. Kaçmam göçmem mümkün değil. Ama siz de kendi evladınıza sahip çıkın. Bu kez oyları CHP’ye atın” dedi.

 

YORUM YAP