Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

ÖZTANRIÖVER’DEN DOHAYKO’YA ZİYARET

Yayınlanma Tarihi :
ÖZTANRIÖVER’DEN DOHAYKO’YA ZİYARET

oztanriover_dohaykoÇukurova Belediye Başkan A. Adayı CHP’li Murat Öztanrıöver, yeni nesillere hayvan sevgisi alışkanlığı aşılayacak ‘Evcil Hayvan Parkları’ projesi konusunda fikir alış verişinde bulunmak üzere ziyaret ettiği Adana DOHAYKO Hayvan Barınağında incelemede bulundu.

Barınakta yaptığı inceleme sonucu Çukurova ilçe’de oluşturacakları Evcil hayvan Parklarının bulunduğu alanlarda ailece vakit geçirilecek mekanlarında olacağını söyleyen CHP’li Murat Öztanrıöver, “Oluşturacağımız bu tesislerin işletilme haklarını da barınak faaliyetlerini üstlenen derneklere vereceğiz. Bu sayede barınaktaki hayvanların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için bir kaynak oluşturmuş olacağız. Amacımız Çukurova ilçesinde gönüllüler tarafından sadece iş gücü kaynağı sağlanarak, kendi gelirleri ile hayvanların ihtiyaçlarının karşılandığı birçok evcil hayvan barınaklarının oluşmasını sağlamaktır” dedi.

Beraberinde Ziraat Mühendisi Sedef Ateş ve Neslihan Açıkgöz ile barınağa gelen CHP’li Öztanrıöver, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Nesrin Çıtırık, DOHAYKO Genel Başkan Yardımcısı Mücella Çelik, Genel Koordinatör Metin Yıldırım, İMECE Hareketinden Ali Bürücek, Ergün Cankat, İsmet Daşçı ile veteriner hekimler tarafından karşılandı.

Çocukluğundan beri hayvanları çok sevdiğini ve her türlü hayvanı beslediğini ifade eden CHP’li Öztanrıöver, barınakları gezerek incelemede bulundu. HAYTAP Başkanı Nesrin Çıtırık’tan barınağın yerinin Stadyum olacağı için taşınması ve işlevliği hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

Barınakta yaşayan yavru bir köpeği kucağına alarak seven CHP’li Öztanrıöver, Sahipsiz hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri ve aç kalmamaları için her mahallede belediyecilik desteği ile oluşturulacak gönüllülerle sorunun çözüleceğini, evcil hayvanlarla insanların bir araya getirilip, vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturmayı düşündüklerini belirterek, “Çocuklarımızın bu ortamlarda evcil hayvanlarla bir araya gelmeleri sağlanacak ve bu sayede yetişecek yeni nesillerde hayvan sevgisinin oluşturulması ve hayvanları koruyup kollama alışkınlıklarını edinmeleri sağlanacaktır“ diye konuştu.

CHP’li Öztanrıöver, “Çukurova ilçe CHP tarafından yönetilmeye layık görülmüştür. Bundan sonra da inşallah yönetilmeye layık görülecektir. Başkan olalım olmayalım mağdur hayvanlar için sürekli kalıcı yerlerin sağlanması, aşılanması, rehabilite edilmesi, kısırlaştırılması ve dışarıda yaşamlarının desteklenmesi sorunlarına çözüm getirmenin çok zor olmadığını düşünüyorum. CHP’li belediyelerimiz gerekeni yapacaktır” dedi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Nesrin Çıtırık, “Türkiye genelinde bulunan bütün belediye başkanları sizin gibi düşünerek düzenli bir şekilde kısırlaştırma yapmış olsalardı, bu gün sahipsiz hayvan sorunu yaşanmıyor olunacaktı. İnşallah başkan olursanız sizin döneminizde kısırlaştırmayı en üst düzeyde yapmanızı isteyeceğiz. Sokaklarda sahipsiz yaşayan hayvanların karnı doyurulursa bunun faydasını görürüz. Karnı doyan köpek-kedi bir kenara gidip, yatar. Bu yöntemle hayvanlara iyilik edildiği gibi insanları da kendilerini rahatsız edecek hayvanlardan korumuş oluyorsunuz” dedi.

Çıtırık, “Hayvan Haklarına Duyarsız Siyasilere Oy Vermeyin” kampanyası başlattıklarını da bildirdi.

YORUM YAP