Gündem Adana

MHP SEYHAN İLÇE İSTİŞARE TOPLANTISI

MHP SEYHAN İLÇE İSTİŞARE TOPLANTISI
30 Ocak 2014 - 11:01

abdullah_caliskanMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan ilçe İstişare Toplantısı, Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ve Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan, İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı ve MHP Seyhan ilçe Mahalle temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda ilk olarak konuşan MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek “Çıktığımız yol meşakkatli bir yol. İnşallah seçimde başta Seyhan olmak üzere, Büyükşehir ve tüm ilçeleri ülkücü harekete teslim edeceğiz. Bu sizlerin sayesinde olacaktır. Birlik ve beraberliği bozmadan çalışıp zafer kazanacağız” dedi.

MHP İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da Mahalle temsilcilerinin bir partiyi iktidara getirmesi bakımından çok önemli olduğunu söyledi. Mahalle temsilcilerinin partilere oy taşıdığını anlatan İzgioğlu, “Mahalle temsilcilerinin katkısıyla 30 Mart’ta çıkacak sonuç hükümetin gidişatına yön verecektir.  Seçimden güçlenerek çıkacak olan MHP Cumhurbaşkanlığı seçiminde belirleyici olacaktır. Cumhurbaşkanını biz tayin edeceğiz. Sizlere güveniyoruz, İnşallah bu seçimden başarıyla çıkacağız” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Seyhan Belediye Başkan adayı Abdullah Çalışkan ise Siyaseti Türk Milletinin ürettiğini belirterek siyaset demenin ata binmek, atı kullanabilmek anlamına geldiğini söyledi.  At kullanmak demenin de devleti iyi yönetmek anlamına geldiğini ifade eden Çalışkan, “Eğer ata binemiyorsanız, devleti yönetemiyorsunuz,  devletin başında oturamıyorsunuz demektir. Devletin dizginleri elinize alamıyorsunuz demektir. Ve o devleti yönetmeye hakkınız yok demektir.  Türklerin ata binme konusundaki başarısının yanında bir özelliği daha vardır. Ok atarken yayı başparmağıyla çeker. Çinliler, Orta Asyada Türklerle savaşırken yaptıkları ilk iş yakaladıkları Türklerin başparmağını kesip serbest bırakmak olurdu. Çünkü bilirlerdi ki, başparmağı olmayan hiçbir Türk savaşamazdı. Ama bizim başparmaklarımız kesik değil. Ey tüm Türk düşmanları şunu bilin. Bizim başparmağımız kesilmemiştir, asla da kesilmeyecektir” şeklinde konuştu.

Son olarak Mahalle temsilcilerine hitap eden Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, çıktıkları yolun kutlu bir yol olduğunu ifade ederek “ Bizim için Demokrasi geri dönülemez bir yoldur” dedi. Siyaseti sıçrama tahtası olarak görmediklerine vurgu yapan Sözlü, “Varmak istediğimiz nokta Milliyetçi Türkiye idealidir. Bunun için bu seçim bir fırsattır. 1,5 yıldır çalışıyorum. İnanıyorum ki,  30 Mart’ta zafer Milliyetçi Hareket Partisinin olacaktır.  Biliyorsunuz Büyükşehir statüsü kazanabilmek için 750 bin nüfus şartı gerekiyor. Seyhan’ın nüfusu 800 bine dayandı. İnşallah hem biz kazanacağız, hem de Abdullah Çalışkan’ı Seyhan Belediye Başkanı yapıp aynı anda 2 büyükşehir Belediyesini kazanmış olacağız” dedi.