Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

KOZAN’DA CHP RÜZGARI

Yayınlanma Tarihi :
KOZAN’DA CHP RÜZGARI

akif_akay_kozanCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Kozan halkının 30 Mart’ta özgür iradeleriyle yeniden tarih yazacağına inandığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Kozan’da vatandaşlarla bir araya gelip onların sorunlarını dinleyen CHP’li Akay, Kozan’ın sahip olduğu tarımsal potansiyel ve tarihi varlıklarla Adana’nın gözbebeği ilçelerinden olduğunu belirtti. Akay, “Kozan tarihinin başlangıcında bugüne, birçok konuda tarih yazan Kozan halkının 30 Mart’ta da Kozan’ın geleceği için en doğru kararı alacağından şüphem yok” dedi.

KOZAN HALKIYLA BİRARAYA GELDİ

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Kozan İlçe Başkanı Yusuf Karavelioğlu ve Kozan Belediye Başkan Adayı Mehmet Büyükyılmaz ile birlikte Kozan’da esnaf ziyareti yaptı, vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların ve esnafın büyük ilgi gösterdiği Akay ve Büyükyılmaz, ilçe halkının sorunlarını dinleyip sorunların çözümü için projelerini anlattılar.

“AKP ÜRETİCİYİ BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR”

Kozan’ın  ekonomik ve tarihi açıdan Adana için çok önemli bir ilçe olduğunu dile getiren CHP’li Akay, ilçenin özellikle narenciye üretimi konusunda büyük bir potansiyeli olmasına karşın üreticilerin uygulanan tarım politikaları nedeniyle mevcut durumdan şikayetçi olduğunu kaydetti. Akay, “Narenciyede inanılmaz bir üretimin gerçekleştiği Kozan’da ne yazık ki ürünler üreticinin elinde adeta patlıyor. AKP iktidarının her alanda olduğu gibi bu konuda da üreticiyi bitirmeye çalıştığı açık. Çiftçi kardeşimiz dünyanın en güzel ve değerli portakalını ve mandalinasını üretiyor ancak tarlada kilosunu 30 kuruşa zor satıyor. Bu ‘Sen üretim yapmayacaksın yapsan da malın elinde kalacak’ demektir. Bu, çiftçinin bitmesi, üretimin durması demektir” diye konuştu.

“KOOPERATİFLERLE ÜRETİCİYE CAN SUYU VERMEK LAZIM”

Bu sorunların çözümlenmesinin ilçenin geleceği için acil öncelikli olduğunu aktaran CHP’li Akay, “Bu açmazdan çıkışın yolu, üreticiyle tüketici arasında bağ kuracak bir kooperatif sistemini kurup üreticiye can suyu vermekten geçer” şeklinde konuştu.

“KOZAN HALKI BİR KEZ DAHA TARİH YAZACAKTIR”

Kozan’ın sahip olduğu tarihi varlıklar konusunda da çok zengin bir ilçe olduğunun altını çizen CHP’li Akay, neredeyse Adana’dan bile fazla tarihi varlığın Kozan’da bulunduğunu söyledi.

Akay, “Anavarza Kalesi bile başlı başına çok değerli bir dünya mirasıdır. Bu mirası atıl durumdan kurtarıp ülkemizin önemli bir tarih turizmi potansiyeline çevirmemiz gerek. Tüm bunları yapmamamız için hiç bir engel yok. Tek gereken Kozanlı yurttaşlarımızın özgür iradeleridir. Kozan, tarihinin başlangıcında tutun da ulusal kurtuluş mücadelemize kadar birçok konuda tarih yazan bir yerdir. Kozan halkının 30 Mart yerel seçimlerinde de Kozan’ın geleceği için en doğru kararı alıp yeni bir tarih yazacağından şüphem yok.”

YORUM YAP