DOLAR21,9248% 1.57
EURO23,6099% 1.53
STERLIN27,5822% 1.3
FRANG24,1832% 1.59
ALTIN1.383,51% 1,63
BITCOIN27.210,485.546

KARALAR VE KARAKUŞ’TAN BİRLİKTE ÇALIŞMA SÖZÜ

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR VE KARAKUŞ’TAN BİRLİKTE ÇALIŞMA SÖZÜ

zeydan_karalar_resit_karakusCHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’u ziyaret etti. Ziyarette, birlik beraberlik mesajları verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş’u ziyaret etti. Kalabalık partili grubun eşlik ettiği ziyarette CHP açısından son derece verimli bir aday adaylığı süreci yaşandığını belirten Karalar, “Adana’da aday adaylığı konusuda çalışmalar diğer illere göre çok önce başladı. Aday adayları 17 ay önceden çalışmaya başladı. Bu durumun da partimiz için olumlu yansımaları oldu” dedi.

Parti İçi Demokrasi Şöleni Yaşandı

Söz konusu sürecin kendisini mutlu eden bir diğer özelliğinin ise, rekabetin ileri derecede yaşandığı dönemlerde bile yarışın son derece uygar şartlar altında geçmesi olduğunu söyleyen Karalar şöyle konuştu: “Temayül ya da ön seçim olarak adlandırılan bir süreci, demokrasi hareketini Seyhan ilçemizde gerçekleştirdik. Yaklaşık 7 bin üye oy kullandı. Bazıları için bu rakam yeterli görülmeyebilir ama ben bu sayıyı olağanüstü olarak tanımlıyorum. Parti içi demokrasi açısından mükemmel bir süreç yaşadık. Örgütü, temayüle katktılarından dolayı kutluyorum. Süreç sonunda örgüt ve CHP Genel Merkezi aday olarak bizi uygun gördü. Geçmiş geçmişte kalmıştır. Bundan sonra amacımız elbirliğiyle Seyhan’ı kazanmaktır.”

Genel Başkanımız Gece Gündüz Çalışmamızı İstedi

Aday olarak gösterilmesinin ardından kendisini CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun aradığını, halk tarafından sevildiğini ve kazanacağından şüphesi olmadığını ilettiğini vurgulayan Karalar, “Sayın Genel Başkanımız çalışmalarda ‘Bir oy bir oydur’ mantığıyla gece gündüz çalışmamızı istedi. Bu bizim için çok önemli” diye konuştu.

Bundan Sonra Birlikte CHP’nin Başarısı İçin Çalışacağız

CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş da CHP MYK ve PM’nin Zeydan Karalar’ı uygun gördüğünü ifade ederek, “Temayül süreci bir demokrasi şöleniydi. ‘CHP artık ön seçim yapmayı başarıyor’ söyleminin sıkça dile getirildiğini görüyoruz. Bu sürecin adil olması için örgüt olarak elimizden geleni yaptık. Sandık görevlilerini dahi tek tek uyararak adil bir seçim olması için çalıştık. O süreçte ben de taraftım ama gelinen süreçte partimiz sizi uygun gördü.  Bundan  sonra benim adayım sizsiniz. Bununla birlikte süreç bittikten sonra da sonucun olgunlukla karşılanması partimiz adına çok güzel. Bundan sonra yapılacak tek şey; bu seçimi nasıl kazanacaksak, en fazla oyu nasıl alacaksak o şekilde çalışmak ve Büyükşehir Belediyesi’ni partimizin kazanması için katkı sağlamaktır” dedi.

Yaşanan sürecin ardından bazı küskünlüklerin olacağını fakat sadığa gidildiğinde herkesin partisine oy vereceğini belirten Karakuş, sözlerine şöyle devam etti: “Seyhan’ın seçimi kaybetmeye tahamülü yok,  CHP’nin seçim kaybetmeye tahümmülü yok. ‘Bundan sonraki seçim’ diye bir şey yok artık. Hedeflerinizi 160 bin oy diye koymuştunuz ve biz bunu aşacağına inanıyoruz.”

 

YORUM YAP