Ankara Escortları

DOLAR32,1911% 0.02
EURO34,9700% -0.09
STERLIN40,9261% -0.03
FRANG35,3434% -0.03
ALTIN2.504,06% -0,25
BITCOIN69.602,001.811

“KAMUOYUNU MEŞGUL ETMEK İSTEMİYORUZ”

Yayınlanma Tarihi :
“KAMUOYUNU MEŞGUL ETMEK İSTEMİYORUZ”

ziyaeddin_yagciAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, geçtiğimiz günlerde kullandığı, ‘Hiçbir arkadaşımızın Cami’de yaşayıp Kilise’de ölmesini istemem’ cümlesi hakkında açıklama yaptı.

İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, açıklamasının saptırılma gayreti ile yorumlanmasını doğru bulmadığını belirterek, ne demek istediğinin gayet sarih olduğunu ifade etti.

Başkan Ziyaeddin Yağcı açıklamasında şunları söyledi; “Geçtiğimiz günlerde, Aytaç Durak’ın CHP’den aday gösterilmesi ihtimaline dair gazeteci arkadaşlarca, tarafıma sorulan soruya cevaben, ‘Hiçbir arkadaşımızın Cami’de yaşayıp, Kilise’de ölmesini istemem’ şeklinde bir ifadeye yer vermiştim. Bu ifademin ne demek olduğunu gerçekten samimi olanlar anlamıştır. Zira, Aytaç Durak siyasete adım attığı ilk yıllardan bu yana sürekli sağ tandanslı partilerde siyaset yapmış ve aday olmuşken, en son CHP’nden aday olması ihtimalinin bulunmadığına dair vurguda bulunduğum aşikardır. Buna rağmen, ne demek istediğim açıkça anlaşıldığı halde, anlamamakta ısrar eden arkadaşlara cevap vermek mizacımızda olmadığı gibi, partimizin misyonunun icraat olduğu da nazara alınarak, gereksiz konularla kamuoyunu meşgul etmek istemediğimizi belirtirim. Yapılan değerlendirme de, bırakın CHP’yi, herhangi bir partiye Hıristiyan gibi bir vurguda bulunmam söz konusu bile olamaz. Bizim yaptığımız açıklamanın ne anlam taşıdığını “Teşbihte hata olmaz” sözü dikkate alınarak değerlendirilmesinde fayda gördüğümü belirtir, haddini ve terbiye sınırını aşan sözlerle aleyhimde eleştirilerde bulunanları da kabili hitap bulmadığımı kamuoyuna saygı ile arz ederim.”

YORUM YAP