DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İŞSİZLERE İŞ, YOKSULA AŞ SÖZÜ

Yayınlanma Tarihi :
İŞSİZLERE İŞ, YOKSULA AŞ SÖZÜ

arifsezerCHP Ceyhan belediye başkan adayı, Orman eski bakanı Arif Sezer Ceyhan’da düzenledikleri mahalle mitingleriyle halkı uyarmayı sürdürdüler. Özellikle kenar mahallelerde düzenlenen mahalle mitingleri halkın coşkun ilgisiyle karşılanıyor. Mitingin düzenlendiği her mahallede yüzlerce kişiye hitap eden CHP Belediye meclis üyesi adayları ile Ceyhan belediye başkanlığı adayı Arif Sezer AKePe hükümetinin çıkardığı yeni yasalarla halktan gizlenen gerçekleri söylemeye devam ettiler.

Her biri kendi alanında uzman olan Belediye meclis üyesi adayları uzmanı olduğu konularda iktidarın uygulamalarını halkın gözleri önüne sererek hem bilinmeyenleri anlatıyorlar hem de gizlenen gerçekleri birer birer deşifre ettiler.

Su Yasası, Toprak bütünleştirme yasası, Riskli Alan uygulaması ile ilgili konularda halka gerçekleri anlatan Arif Sezer, Ceyhan’ın öneminin Ceyhanlılar tarafından bilinmediğini özellikle vurguladı.

“ Ceyhan dünyanın gözbebeğidir. Ancak dünyanın gözünü üzerine diktiği bir ilçe olan Ceyhan halkı maalesef ne hak ettiği gibi yaşıyor, ne de bundan payını alabiliyor” dedi.

Ceyhan’da yapılan uluslararası yatırımlardan da Ceyhan halkının faydalanamadığını belirten Arif sezer, “ Mevcut yasalarda var. Bölge halkının yüzde 35 oranında istihdam edilmesi gerekli. Biz öncelikle bu konuyu ele alarak Ceyhan’da işsizlik problemini çözeceğiz. Ceyhan’da yatırım yapmak isteyen sanayicinin önünü açacağız. Tek koşulumuz olacak o da Ceyhanlıların istihdam edilmesidir” dedi.

Öğrencilere burs ve yurt sözü

Arif sezer Bota ve Burhaniye Türlübaş Mahallelerinde düzenlenen mitingde Türkiye genelinde olduğu gibi Ceyhan’da da öğrenci yurdu sorunu olduğunu belirterek gerek Ceyhan’da okuyan öğrencilerimiz gerekse Ceyhanlı öğrencilerimizin yurt sorunlarını çözmelerine öncelik vereceğiz” dedi.

Yoksul ama yetenekli çocukların eğitimini üstleneceklerini belirten Arif Sezer “Yoksulluk kader değildir. Yoksul ama yetenekli çocuklarımızın eğitimine katkıda bulanabilmek için elimizden gelen fedakârlığı yapacağımıza dair meclis üyesi adayı arkadaşlarımla birlikte söz veriyoruz” dedi.

Kadınlarımız hem üretecek hem kazanacak

Türkiye’de özellikle AKePe iktidarı döneminde kadına şiddetin artış gösterdiğine dikkat çeken Arif Sezer, “ Kadınlarımız ikinci sınıf vatandaş konumuna getirilmiştir. Kadınlarımız bizim her şeyimizdir. Anamızdır, bacımızdır, hanımızdır. Onlar bizleri yetiştiren insanlardır. Onları ikinci sınıf vatandaş konumundan kurtarıp hem üreten hem de kazanan birey konumuna getireceğiz. Kadın geliştirme merkezleri ile kadınlarımızın doğrudan doğruya ekonomiye katkılarını sağlayacağız” dedi.

“Yoksulun aşı olacağız”

Mevcut belediyelerin yoksula aş uygulamalarının sadece ramazan aylarında göstermelik bir şekilde uygulandığını belirten Arif sezer, “ Böyle bir uygulama dinimizde yoktur. Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek diye bir kural vardır. Dinimiz hayrın ve hasenatın bilinmemesi gerektiğini buyurur. Bunlar reklam amaçlı iftar çadırları kurarak yoksulun yoksulluğunu millete reklam ediyorlar. Bu temelinde haramdır” dedi.

Yoksullar için aş evleri kurulacağını belirten Arif Sezer” Yoksullarımız mahalle muhtarlarından alacakları gerçek belgelerle kuracağımız aşevlerinden faydalanacaklardır. Biz dinimizin amir hükmünü Allah’ın izniyle buyrulduğu gibi yerine getireceğiz” dedi.

YORUM YAP