DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

DURAK’A DESTEK İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Yayınlanma Tarihi :
DURAK’A DESTEK İÇİN ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

dp_adayi_durak_lehine_cekildiDemokrat Parti (DP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sitemkar Bolsoy’u, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aytaç Durak lehine adaylıktan çekti.

DP Adayı Bolsoy’un Durak lehine adaylıktan çekilme kararı, DP İl Başkanı Fatih Köylü ve Büyükşehir Adayı Sitemkar Bolsoy’un dün parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.

İl Başkanı Fatih Köylü, seçim takvimi sürecinde Büyükşehir, ilçe belediye başkan adayları ile belediye meclisleri üye listelerini Seçim Kurullarına teslim ettiklerini hatırlatarak,  ancak yapılan değerlendirmeler sonunda Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sitemkar Bolsoy’u, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aytaç Durak lehine adaylıktan çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Fatih Köylü, Adana’da yıllardır yaşanan bir haksızlığı, demokratik yollardan sona erdirmek için 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerde Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aytaç Durak’ı destekleyeceklerini belirti. Köylü, parti yöneticileri ve partililerle yaptıkları istişare sonunda, DP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sitemkar Bolsoy’un adaylıktan Durak lehine çekilmesi yolunda karar aldıklarını ifade etti.

Aytaç Durak’ın konumu itibariyle Merkez Sağ’ın, hatta Merkez’in ağabeyi konumunda olduğunu ifade eden Fatih Köylü, “Türkiye’nin geleceği açısından Merkez Sağ oyların yeniden bir merkezde toplanması hayati bir önem kazanmıştır. Demokrat Pati olarak, Merkez Sağ oyların toparlanmasına öncülük etmek için adayımızı çekerek Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sayın Aytaç Durak’ı destekleme kararı aldık. Zira Sayın Durak, Merkez Sağ’ın ağabeyidir. Merkez Sağ oyların toplanacağı en iyi adrestir” dedi.

İLÇELERDE VE BELEDİYE MECLİSLERİNDE KENDİ ADAYLARIYLA SEÇİME GİRECEK

Fatih Köylü, ilçe belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerine Demokrat Parti olarak katılma kararı aldıklarını söyledi. Köylü, DP’nin 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde merkez ilçeler Seyhan’da Gökhan Farsak, Çukurova’da Gürkan Sönmez, Yüreğir’de Kemal Örcün, Sarıçam’da M.Akcan Aksoy ile seçimlere katılacağını kaydetti. Ceyhan’da Burhan Onuk Ceyhan’da Burhan Onuk, Tufanbeyli’de Vefa Atasever, Karataş’da Osman Kaya, Aladağ’da Ömer Aslankeser, Karaisalı’da Zehra Çopuroğlu ile girecekleri seçimde iddialı olduklarını belirten Köylü, ayrıca tüm ilçelerde belediye meclis üye adayları çıkardıklarını ifade etti.

YORUM YAP