Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

“ÇUKUROVA İLÇEMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Yayınlanma Tarihi :
“ÇUKUROVA İLÇEMİZİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

akbas_muhtarlarÇukurova muhtarları ve Yozgatlılar dernek yönetimiyle bir araya gelen MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş;

MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş Çukurova  ilçesi 100.Yıl, Belediyeevleri, Huzurevleri  mahalle muhtarları  ile Yozgatlılar Dayanışma ve yardımlaşma  dernek yönetimiyle akşam yemeğinde  bir araya gelerek ilçenin sorunlarını dinledi.

Belediyeevleri, Huzurevleri ve 100 Yıl mahalle  muhtarlarının sorunlarını çok yakından takip ettiğini ifade  eden Akbaş şunları söyledi “Öncelikle Huzurevleri mahallesinden başlamak istiyorum. Sayın Muhtarımız Mustafa Karaçor ile sayısız görüşmeler yaptık ve fikir alışverişinde bulunduk. MHP Çukurova Belediye Başkanı Ali Uğur Akbaş Geçen seçimdeki Huzurevleri mahallesinin nüfusu şimdikine oranla iki katına çıkmış. Bir mahallede nüfus arttıkça mahallenin sorunlarını artar. Bunları çözmek belediyenin asli görevidir. Mevcut belediye yönetimi Huzurevlerine kaç defa geldim siz şahitsiniz. Yaklaşık 6-7 aydır ilçeyi karış karış geziyorum ve hiçbir hizmet alamadıklarını gördüm. Belediyeevleri muhtarımız Sayın Yemliha Yücel anlattıklarımın canlı şahididir. Belediyeevleri mahallesi keza aynı ve tam terk edilmiş bir bölge durumuna düşmüş. Geçtiğimiz hafta bu mahallede yaptığımız toplantıda kentsel dönüşümün detaylarını anlattım. Bir senaryo ile seçimlerin yaklaştığı ve kentsel dönüşümün altına hiç kimsenin imzası olmadığı halde tanıtımına sadece milyonlar harcadılarını gördük.Bu harcanan paralar  ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızındır. Halka sormadan bir projeye asla izin vermeyeceğim” dedi.

MAHALLE MUHTARLARIMIZLA SIK SIK GÖRÜŞECEĞİZ

100.Yıl semtinin  Çukurova ilçesinin yerleşim olarak en büyük mahallelerinden biri olduğunu söyleyen MHP Çukurova Belediye Başkanı Ali Uğur Akbaş “Bu mahallemiz çok geniş bir alanda olmasına rağmen neden belediyeden yeterli hizmeti alamamış. Sayın 100 yıl mahalle muhtarımız Mehmet Yakar ile sorunları paylaşarak yerinde tespit ettik ve çözmek için elimden geleni yapacağıma dair söz verdim.100.yıl mahallesini de gezdim ve parkların hali içler açısı olduğu gibi sakinlerin oturacağı nezih bir cafe, restaurant, spor salonu veya sosyal tesis yok. Muhtarlarımızla sık sık görüşerek mahalle sorunlarını yakından takip edeceğiz ki neler oluyor bilelim. Bunun için belediyede bir koordinasyon merkezi kurarak mahalle temsilciliği oluşturarak süper bir yerel yönetim sunacağız. Tabii bu arada muhtarlarımız sorunlarını bildirerek hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak istediğini” belirtti.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Yemekte Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma dernek başkanı Avukat Musa Şahin ve yönetim kurulu ile sohbet eden Akbaş “Bir kentin, bir ilçenin sorunlarını kamuoyuna yansıtan ve halkımız yararına çalışmalar, projeler üreten sivil toplum kuruluşlarına çok önem veriyoruz. Çünkü nasıl ki mahalle muhtarlarımızla koordineli çalışma yapacak isek aynısını sivil toplum kuruluşlarından da isteyeceğiz. Tüm sivil toplum kuruluşlarına sorun mevcut belediye kaç defa görüşmüş ve fikirlerini almışlardır? Bununda burada sizlere sözünü veriyorum gereken önemi biz MHP çatısı altında vereceğiz ve bu dönem 31 Mart itibari ile başkanınız olarak görüşeceğiz” dedi.

MHP Çukurova Belediye Başkanı Ali Uğur Akbaş verdiği akşam yemeğine Yozgatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma dernek başkanı Avukat Musa Şahin ve yönetim kurulu üyelerinden Sami Karaman, Dr. Artı Er,100.Yıl Mahalle muhtarı Mehmet Yakar, Beledievleri mahallesi muhtarı Yemliha Yücel, Huzurevleri mahalle muhtarı Mustafa Karaçor, MHP ilçe başkanı İbrahim Kara, MHP Çukurova Meclis  üyesi  aday adayları İsmail Gözübatık, Abdulrezzak Karaçor, Osman Andırın katıldı.

YORUM YAP