DOLAR23,5039% 1.67
EURO25,4134% 1.31
STERLIN29,6174% 1.26
FRANG26,1709% 1.59
ALTIN1.483,85% 1,55
BITCOIN627.3250.136

CHP’Lİ AKAY’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

Yayınlanma Tarihi :
CHP’Lİ AKAY’DAN GENÇLERE ÇAĞRI

akif_akay_fekeCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Feke ilçesinin köylerini ziyaret etti. Vatandaşların sorunlarını dinledi, sorunların çözüm yollarını anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarına hız verdi.  Adana’nın Feke ilçesinin köylerini ziyaret ederek köylülerle bütünleşen Akay, ilçenin köyleri için yol şantiyesi, soğuk hava deposu ve meyve suyu fabrikası kurulması gerektiğini dile getirdi. Feke’nin en önemli sorunlarının altyapı, yol ve su olduğunu kaydeden Akay, Saimbeyli’den Feke’ye su getirilmesi ve organik tarımın yaygınlaştırılmasıyla Feke’nin problemlerinin önemli bir ölçüde çözülebileceğini ifade etti. Gençlere kalkınma için yeni fikirler üretmeleri yönünde çağrıda bulunan Akay, göreve geldiğinde belli bir kesimin değil herkesin başkanı olacağının altını çizdi. Akay, “Adana için artık bir şeyler yapma zorunluluğumuz var” dedi.

FEKE’NİN KÖYLERİNDE YAŞAYANLARLA BÜTÜNLEŞTİ

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, CHP Feke İlçe Başkanı Sebahattin Şahin ve Feke Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aydoğdu ile birlikte Feke’nin Paşalı, Akoluk, Kırıkuşağı ve Tokmanaklı köylerini ziyaret etti. İlçede esnaf ziyaretleri ve kahvehane toplantıları yapan Akay ve beraberindekiler, gittikleri köylerde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştılar.

YOL ŞANTİYESİ, SOĞUK HAVA DEPOSU VE MEYVE SUYU FABRİKASI

Köylülerin sorunlarını dinleyen CHP’li Akay, Feke’nin köyleri için yol şantiyesi, soğuk hava deposu ve meyve suyu fabrikası kurulması gerektiğini dile getirdi. Akay, “Her ilçede tarıma dayalı bir soğuk hava deposu kurulmalı. Üreticinin elindeki ürünün değerlendirilmesi ve meyvelerin dalında kalmaması sağlanmalı. Eğer bir bölgede üzüm, ceviz varsa pestil fabrikası da olmalı. Elimizdeki koşulları birleştirip buralarda bir şeylerin adımını atmamız lazım” diye konuştu.

“ADANA’NIN İÇİNDE BOZULMAMIŞ KALE”

Feke’yi “Adana’nın içinde bozulmamış kale” olarak nitelendiren CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akay, Feke’nin önemli ve gelişmesi gereken bir ilçe olduğunu kaydetti. İlçenin gelişmesi için geçmişte festivaller düzenlendiğini anımsatan Akay, “Ne yazık ki burada gerçekleştirilen faaliyetler insanların rahatça yaşamalarını sağlayacak sonuçlar sağlayamadı. Burada insanları mutlu kılacak ekonomik, sosyal ve kültürel projelerin yaşama geçmesi lazım. Göreve geldiğimizde Feke’nin nasıl gelişeceğini herkes görecek” şeklinde konuştu.

“İLÇELERİN KANALİZASYON SİSTEMİ YOK”

Pazaryerlerini de gezip esnafa “hayırlı işler” dileyen CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, bir kahvehanede de vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların sorunlarını dinleyip not alan Akay, Feke’nin en önemli sorunlarının alt yapı, su ve yol sıkıntısı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Neredeyse hiçbir ilçemizin kanalizasyon sistemi yok. Bizim ilçelerimiz köy gibi düşünülmüş ancak artık köyler yerine mahalleler var. Ve artık büyüyen bu ilçelerimize, adlarına yakışır şekilde hizmet götürülmeli. Yeni düzenlemelerle birçok şey elinizden alındı ve kaybettiklerinizin yerine bir şeyler verilmeli”.

“İNSANLARA 12 AY ÇALIŞABİLECEKLERİ İŞ ALANLARI YARATILMALI”

Saimbeyli’den Feke’ye suyun getirilmesi ve organik tarımın yaygınlaştırılmasıyla Feke’nin sorunlarının önemli ölçüde çözülebileceğini anlatan CHP’li Akay, işsizlik sorununun da yine yerinde çözülmesi gerektiğini vurguladı. Akay, “Her mesele yerinde çözülmeli. Buradaki işsizlerin iş bulmak için kalkıp Adana’ya gelmesiyle bu sorun çözülmez. Bu, hem burada hem de Adana’da yaşayan insanlar için sorun yaratır. Burada yasayanlar için bu alan içerisinde iş imkanları sağlanmalı. İnsanlara 12 ay boyunca çalışabileceği iş alanları yaratmak zorundayız” diye konuştu.

GENÇLERE ÇAĞRI

Projelerini anlatan kitapçıkları vatandaşlara dağıtan CHP’li Akay, gençlere de kalkınma için yeni fikirler üretmeleri için çağrıda bulundu.

Göreve geldiğinde belli bir kesimin değil herkesin başkanı olacağının altını çizen CHP’li Akay, çocuklara Türk bayrağı baskılı tişört armağan etti. Akay, büyük ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılandığı Feke’nin köylerinden yine aynı şekilde uğurlandı.

YORUM YAP