tipobet

Gündem Adana

Egobet
Celtabet
Youwin

CHP’Lİ AKAY, EĞİTİM EMEKÇİLERİYLE BULUŞTU

CHP’Lİ AKAY, EĞİTİM EMEKÇİLERİYLE BULUŞTU
08 Ocak 2014 - 20:52

akif_akay_egitimsenCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, yaşanan sorunlar nedeniyle eğitim konusundaki durumun içler acısı olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, eğitim alanında yaşanan sorunlar nedeniyle Adana’nın durumunun da içler acısı olduğunu savundu. Akay, “Adana, ne yazık ki aşırı derecede uyuşturucunun kullanıldığı ve satıldığı bir kente dönüştü. Küçük çocuklarımız bile artık uyuşturucu çetelerinin hedefi konumunda. Bu durum eğitimin arka plana atılmasından kaynaklandı. Bugün kitaba ve eğitime her zamankinden daha çok muhtacız!” dedi.

Eğitim Emekçileriyle Buluştu

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Eğitim-Sen Adana Şubesi’ni ziyaret edip Şube Başkanı Kamuran Karaca ve eğitim emekçileriyle buluştu.

Adana’da eğitim alanında yaşanan sorunları aktaran Karaca, Adana’da eğitim koşullarının kritik seviyenin de altında olduğunu vurguladı. Karaca, yerel politikalarda eğitimle ilgili konulara daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

“Getirisi En Yüksek Sektör Eğitimdir”

Adana’da okulların fiziki koşullarının ve eğitim olanaklarının yetersizliğinin kentin geriye gidişinde önemli bir faktör olduğunu ifade eden CHP’li Akay, genç neslin de bu nedenlerle tehlikeye düştüğünü belirtti. Dünyada getirisi en yüksek sektörün eğitim olduğunu kaydeden CHP’li Akay, “Eğitim zaman ve emek ister ama eğitimin vereceği meyve ülkenin geleceğini belirler. Bu nedenle eğitime çok daha fazla bütçe ve mesai ayrılmalı” diye konuştu.

“Adana Eğitimde İçler Acısı Durumda”

Sağlıklı nesillerin modern eğitim koşulları altında yetiştirilmesinin daha kolay olduğunu dile getiren CHP’li Akif Kemal Akay, gelinen noktada Adana’nın eğitim konusundaki durumunun da “içler acısı” olduğunu savundu.

“Uyuşturucu Çetelerinin Hedefinde Çocuklar Var”

Uyuşturucu çetelerinin artık ilkokul çocuklarını hedef aldığını ve okul çevrelerinde adeta üs kurduklarını ifade eden Akay, “Adana uyuşturucu kullanımının ve satışının çok arttığı bir kent haline geldi. Uzmanlar uyuşturucu satıcılarının artık ilkokula giden çocukları hedef aldığını söylüyorlar. Ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak nesillerin sağlıklı yetişmesindeki en önemli unsurların başında ‘eğitim’ geliyor. Eğitim konusunda istikrarlı bir devlet politikasının olmayışı ve eğitime yeterli önemin verilmeyip arka plana atılması bugünkü kötü durumun ortaya çıkmasında en önemli etken oldu” şeklinde konuştu.

“Yerel Yönetimlerde Üzerine Düşen Görevi Yapmalı”

Eğitim alanındaki sorunların yerel yönetimler tarafından çözülmesinin neredeyse imkansız olduğunu ancak belediyelerin de bu konularda yapabileceği işler olduğunu kaydeden Akay, “Yerel yönetimler iyileştirme ve modernizasyon çalışmaları yapabilir. Merkezi otoriteyle birlikte çalışarak bu engelleri aşabilir, yeni nesillerimize sahip çıkabiliriz” dedi.

Şehir Kütüphanesi Projesi

Şehir Kütüphanesi projesinden de söz eden CHP’li Akay, her kesimden insanın buluşturacak proje kapsamında büyük bir sosyal ve kültürel kampus alanı da oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

 

taraftarium24

marmaris tekne turuip stresser