Ankara Escortları

DOLAR32,1916% 0.02
EURO35,0137% 0.43
STERLIN41,1028% 0.35
FRANG35,2469% 0.32
ALTIN2.450,42% -0,46
BITCOIN69.799,99-0.496

“BAŞBAKAN YEĞENİ HANGİ SIFATLA TALİMAT VERİYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“BAŞBAKAN YEĞENİ HANGİ SIFATLA TALİMAT VERİYOR”

demircaliCHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, Başbakanın yeğeni Ali Erdoğan’ın işkence talimatı verip yerine getirmediği iddiasıyla karakol amirinin görevden aldırılması olayını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sordu,”Ali Erdoğan hangi sıfatla yanınızda görevlendirilmiştir” dedi

Ali Demirçalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde, Başbakanın, yeğeni olduğu bilinen ve aynı zamanda yakın korumalığını yapan, Ali Erdoğan’ın son vukuatının, kamuoyu nezdinde büyük tepkiyle karşılandığına dikkat çekti. Demirçalı, “Başbakanı protesto ettikleri için karakolunda bulunan vatandaşlara hakaretler yağdıran, polislere işkence yapmaları için emirler veren, buna itiraz eden amirlere ve polislere ise küfürler eden Ali Erdoğan’ın görüntüleri hepimizi şaşkınlık içinde bırakmıştır. Başbakanlık korumalarının sürekli olarak halka karşı demokratik olmayan ve hukuk kurallarını aşırı şekilde aşan davranışların birçoğunun arkasında maalesef, yeğen Ali Erdoğan ismi görülmektedir.” dedi.

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a , “ Ali Erdoğan hangi sıfatla yanınızda görevlendirilmiştir?” diyerek şu soruların yanıtlanmasını istedi:

“Hiçbir yetkisi olmayan yeğeniniz, Ali Erdoğan nasıl olurda emniyet müdürlerine, polislere, korumalara talimat verebilmektedir? Yeğeniniz Ali Erdoğan’ın  “işkence” talimatını yerine getirmeyen karakol amirinin görevden alındığı iddiası doğru mudur? Emniyet güçleri yeğen Ali Erdoğan’ın savunmasız vatandaşları dövmesine neden göz yummaktadır? Polis olmadan, polis teçhizat taşıyor olması suç değil midir? Yeğeniniz, Ali Erdoğan’ın Kadrosunun Başbakanlık’ta müşavir olduğu doğru mudur? Yurtdışı gezilerinde resmi heyet listesine, Ali Erdoğan’ın ismi ”Genel Başkan Asistanı” olarak girdiği doğru mudur? Yeğen, Ali Erdoğan’ı daha ne kadar yanınızda tutacak ve savunmaya devam edeceksiniz?”

YORUM YAP