Ankara Escortları

DOLAR32,1861% 0.09
EURO34,9044% -0.21
STERLIN41,0350% 0.24
FRANG35,2140% -0.23
ALTIN2.492,69% -0,42
BITCOIN69.816,00-1.598

“AKP İKTİDARI YOLUN SONUNA GELDİ”

Yayınlanma Tarihi :
“AKP İKTİDARI YOLUN SONUNA GELDİ”

isa_kayadanEğitim-İş Adana Şubesi adı bakan çocuklarının adlarının da karıştığı yolsuzluk iddiaları nedeniyle Başbakan Erdoğan’a ve AKP Hükümetine istifa çağrısı yaptı.

Eğitim-İş Adana Şubesi, yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edeceğini öne sürerek iktidara gelen AKP’nin geçen 11 yıl içinde yolsuzlukları devletin tüm kurumlarına yaydığını iddia etti. AKP Hükümeti’ne istifa çağrısı yapan Şube Başkanı İsa Kayadan,  “Siyasal iktidar, artık yolun sonuna gelmiştir. Sayıştay raporlarını gizleyen, bu raporları TBMM’den kaçıran,  AKP iktidarının artık bu kokuşmuşluğu örtmeye çalışması nafiledir. Garip-gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunma iddiasında olan AKP iktidarı, ortaya çıkan rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır. Bakan çocuklarının gözaltına alındığı bu rüşvet ve yolsuzluk operasyonun ardından Başbakan’ın derhal istifasını sunması kaçınılmaz olmuştur” dedi.

“AKP İKTİDARININ YALAN VE TALANA DAYALI DÜZEN ÇÖKTÜ”

Atatürk Parkı’nda yapılan basın açıklamasında ülke gündeminin Cumhuriyet tarihinin bu en büyük yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla çalkalandığını belirten Eğitim-İş Adana Şube Başkanı İsa Kayadan, “Bu iddiaların sonucunda, AKP’nin sıcak para trafiği ile ayakta duran, üretimden uzak ve sahte verilerle kamuoyuna sunduğu   ‘ekonomik başarılarının’ asılsız olduğu anlaşılmıştır. Böylece halkımız yoksullukla boğuşurken, yandaşlarını ihya etme çabası içinde olan AKP iktidarının yalan ve talana dayalı düzeni de çökmüştür” diye konuştu.

“NEO-LİBERAL POLİTİKALARIN KAÇINILMAZ SONUCU”

Eğitim-İş olarak, uzun süredir AKP siyasetinin yolsuzluk batağına saplandığını, çok da uzak olmayan bir zaman dilimi içerisinde rant paylaşımının menfaat çatışmalarına dönüşeceğini ve AKP’yi paramparça edeceğini dile getirdiklerini aktaran Kayadan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP’nin, Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile karşı karşıya kalmasının ardında; her ne kadar Cemaat-AKP çekişmesi var gibi gösteriliyor olsa da aslında bu yaşananlar, vahşi kapitalizmin hizmetkârı olan AKP hükümetinin neo-liberal politikalarının yarattığı kokuşmuşluğun kaçınılmaz sonucudur. Bu aldatmacalar ülkemizin kaynaklarının uluslararası sermayeye peşkeş çekildiği gerçeğini örtemez. Sebebi ne olursa olsun, ortada çok büyük bir pisliğin olduğuna en küçük kuşku yoktur. Garip-gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunma iddiasında olan AKP iktidarı, ortaya çıkan rüşvet, talan ve yolsuzlukların altında kalmıştır.”

“YOLSUZLUK BATAĞININ İÇİNDE BOĞULACAKLAR”

İktidarın, soruşturmayı yürüten savcı ve emniyet mensuplarına operasyon düzenleyip olayın üzerini örtmeye çalıştığını savunan Kayadan, “Bu operasyonlar Başbakan’ı ve AKP’yi çok daha karanlık bir aşamaya taşıyacak, soruşturmanın kendilerine ulaşmasını engelleyemeyecektir. Bu skandalın her aşamasının içerisinde olduğuna inandığımız başbakan ve çevresi, oluşturdukları bu yolsuzluk bataklığının içerisinde boğulacaktır. İktidar mensuplarının, kamuoyunun önünde adeta hiçbir şey olmamış gibi davranmaları, yolsuzluk soruşturmasını etkisizleştirmek için planlar uygulamaları, büyük önder Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesi’ndeki ‘Bütün bu koşullardan daha acı ve daha tehlikeli olmak üzere, ülkenin içinde iktidara sahip olanlar duyarsızlık, sapkınlık ve hatta ihanet içinde bulunabilirler’ tespitindeki haklılığı bir kez daha ortaya koymaktadır” şeklinde konuştu.

“İKTİDAR YOLUN SONUNA GELDİ”

Siyasal iktidarın bugüne kadar ortaya atılan yolsuzluk iddialarının üstünü örtmeye çalıştığını, ülkeyi açık cezaevine çevirerek, kendine karşı olan tüm muhalif kesimleri yasaklarla, baskılarla sindirmeye çalıştığını iddia eden İsa Kayadan, şöyle konuştu:

“Siyasal iktidar, artık yolun sonuna gelmiştir. Sayıştay raporlarını gizleyen, bu raporları TBMM’den kaçıran,  AKP iktidarının artık bu kokuşmuşluğu örtmeye çalışması nafiledir.Bakan çocuklarının gözaltına alındığı bu rüşvet ve yolsuzluk operasyonun ardından Başbakan’ın derhal istifasını sunması kaçınılmaz olmuştur. Bu gelişmeler karşısında emekçilerden yana olan güçlerin ‘’Cemaat-AKP kavgası’’ deyip sessiz kalması doğru bir tavır olmayacaktır. Yerel seçim sürecine girdiğimiz bu dönemde emekçilerden yana tüm demokrasi güçlerini, halkımızı Cemaat-AKP ikileminden kurtaracak bir iktidar alternatifi yaratmak gibi tarihsel bir görev ve sorumluluk beklemektedir. Eğitim-İş olarak artık patlayarak dışa vuran bu kokuşmuşluğa karşı “Hükümet istifa” söylemiyle tüm demokrasi güçlerini temiz Türkiye’nin kurulması yolunda birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.”

 

YORUM YAP