DOLAR20,9783% 0.73
EURO22,5975% -0.26
STERLIN26,4130% -0.37
FRANG23,0886% 0.38
ALTIN1.313,16% -0,69
BITCOIN27.169,010.831

AKAY’IN KAYGISI…

Yayınlanma Tarihi :
AKAY’IN KAYGISI…

akif_akay_atbCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Adana’yı eski gücünden daha iyi noktaya taşımak için yola çıktıklarını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum, demokratik kitle ve meslek örgütü ziyaretlerini sürdürüyor. Her zaman için tek kaygılarının Adana olduğunu dile getiren CHP’li Akay, Adana’yı eski gücünden daha iyi noktaya taşımak için kolları sıvadıklarını söyledi. Akay, “Bu yolda en önemli ilkemiz ise tüm paydaşlarla birlikte yönetim anlayışı sergilemek olacak” dedi.

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan’ı makamında ziyaret eden, kent sorunları ve ortak çalışmalar noktasında görüş alışverişinde bulunan Akay, “Tek kaygımız Adana” diye konuştu. Ziyaretten dolayı Akay’a teşekkür eden Çalışkan, çalışmalarında başarılar diledi.

Seçim süreci ve projeleri hakkında Çalışkan’a detaylı bilgiler aktaran CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, ATB’nin son derece değerli ve vizyon taşıyan faaliyetlerde bulunduğunu belirterek, Muammer Çalışkan’ı gayretlerinden dolayı kutladı.

Seçim sürecine girmeden önce Adana kaygısı güttüklerini dile getiren Akay, seçim sürecinde de bu kaygıyı her yerde ve herkesle paylaştıklarını vurguladı.

Akay, “Adana’yı eski gücünün de ötesine taşımak için kolları sıvadık. En önemli ilkemiz ise ‘tüm paydaşlarla birlikte yönetim’ olacak. Buna çok önem veriyoruz. Artık dünya düzeninde bir kurumun kendi başına harikalar yaratması diye bir olgu kalmadı. Yapılacak çalışmalar hep birlikte ortak hareketi gerektirir. Bu ortak yönetim anlayışı bazılarının dediği gibi sadece sözde de olmamalı. Tüm programımızı ve projelerimizi bu görüşe endeksledik. Ticaret Borsası’yla da tarımın gelişimi ve tarımsal ürünlerin pazarlanması alanında ortak çalışma arzusundayız.  Siz, üretici ile alıcılar arasında köprü görevi görürken biz de belediye olarak depolar yaparak ürünleri sağlıklı bir ortamda saklayıp daha etkili ve geniş çaplı satışlar gerçekleştirilmesi konusunda yardımcı olabiliriz.  Belediye bünyesinde kuracağımız birimleri hem tarım teşviki hem de ürün koruması için çalışıp dünya piyasalarını da araştırarak Türkiye tarım birinciliğini tekrar alabiliriz” diye konuştu.

 

 

YORUM YAP