Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.840,191.987

“ADANA’DA SAĞLIKSIZ ET KESİLİYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“ADANA’DA SAĞLIKSIZ ET KESİLİYOR”

rukiye_cinkilic_kasaplarCHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur’u ziyaret etti.

Adana’nın ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çİnkılıç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iddialı açıklama ve çalışmalarını sürdürürken Adana Kadın Kolları’nın gücüne güç katmaya da devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, seçim çalışması kapsamında Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur ‘u ziyaret etti.

Oda Başkanı Yağmur’dan kasap esnafının sorunlarını dinleyen Av. Rukiye Çinkılıç, AKP iktidarının vatandaş ve esnaf yerine uluslar arası sermayeyi destekler nitelikte politikalar ürettiğini kaydetti. Türkiye’de her alanda gerileme ve dışa bağımlılık yaşandığını ifade eden Av. Rukiye Çinkılıç, ülkemizin üretici toplumdan tüketici topluma dönüştürülmeye çalışıldığını vurguladı.

Tarım ve hayvancılıkta bölgenin lideri konumundaki Türkiye’nin artık Afrika’nın ‘Angus’una muhtaç hale getirildiğini dile getiren Av. Çinkılıç, şunları söyledi:
“Anadolu’nun her yerinde büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvancılığı yaygınken şu an sinek avlar duruma geldik. Tüm meralarımız ve ovalarımız tarım ve hayvancılığın beşiği iken şuan yabancılara peşkeş çekilir duruma geldi. Tüm bunların çözümü için özellikle Adana olarak bu gidişata dur demeliyiz. Bunun da ilk anahtarı 30 Mart yerel seçimleri olacaktır. Kadın, erkek, yaşlı, genç, esnaf, köylü, emekçi hep beraber geleceğimiz için mücadele etmeliyiz. Bu mücadelenin çatısı CHP olmalıdır.”
Ziyareti Oda Başkanı Saruhan Yağmur tarafından memnuniyetle karşılanan Av. Rukiye Çinkılıç, CHP’nin tarım ve hayvancılıkla ilgili çiftçinin ve esnafın gelişimine yönelik destekleme politikaları hakkında bilgi verdi. CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adana Kadın Kolları Başkanı Av. Rukiye Çinkılıç, Adana Büyükşehir Belediyesi çatısı altındaki tüm çalışmalarında sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket etme sözü verdi.

Yağmur, Büyükşehir’e Tepki Gösterdi

Adana’da sağlıklı et sorunu olduğuna işaret eden Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur ise mezbahanenin yeni yılda kapanacağını ifade ederek, “30 Mart’tan sonra en uzak ilçeler dahi Büyükşehir’in sorumluluk alanına girecek. İlçelere park, yol gibi tüm hizmetleri vermesi gereken Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezinde modern bir mezbahane yapamadığı düşünüldüğünde durumun içler acısı halini kestirmek zor değil. Adana’da halkın sağlığı hiçe sayılıyor ve sağlıksız koşullarda kesim yapılıyor. Kasaplar ve Balıkçılar Çarşısı da acilen modern ve sağlıklı bir yapıya kavuşmalı” dedi. Yağmur, Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Rukiye Çinkılıç’tan mezbahane ve kanara sözü istedi.

YORUM YAP