Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

YAŞANILABİLİR BİR DÜNYA İÇİN BİSİKLETİ SEÇİN

Yayınlanma Tarihi :

bisiklet 1 (1)Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da belediyeler harıl harıl çalışıyor. Akıllı dokunuş adı altında pek çok yerde yeni yapılanmalar, düzeltmeler ve bunun getirdiği yol çalışmalarından dolayı trafik keşmekeşi almış başını gitmiş.

bisiklet 1 (2)Dün işyerime giderken iki yerde, yanıbaşımdaki araçlar, hiç kimsenin hatası da yokken çarpıştılar, KAOS.. İnsanlar işyerlerine giderken acı çekiyorlar STRES.. İstanbul, Ankara gibi şehirlerdeki trafiği düşünmek bile istemiyorum.

bisiklet 1 (3)Benim rahat güzel şehrim Adana’da yaşamak çok kolay diye daha da bir seviyorum şehrimi.. Ancak şehrimi benim kadar belediyeler de sevsin isterim doğrusu. Hem şehrimi hem Ülkemi çok sevsin isterim. Şehrim için iyi ve güzel olanı benim kadar onlar da düşünsün isterim. Şehrimdeki insanlar rahat ve mutlu yaşasın isterim. Nedir bu trafik kaosu ve keşmekeşi anlamış değilim. Daha çok yol yap, daha büyük yol yap.. daha daha daha.. Sonu yok ki…

bisiklet 1 (4)Ben mühendis değilim, şehir planlamacısı filan hiç değilim. Bu ve bunun gibi işlerden hiç anlamlam.. Ama hiç de alakam olmadığı halde, yılın 365 gününün 300 günü güneşli olan bir şehirde yaşıyorsam, şehir dağlık tepelik değilse, şehirdeki araç sayısı gün geçtikçe katlanarak artıyorsa, dünyanın en pahalı benzinini bizim ülkemiz kullanıyorsa Adana olarak ülkeme öncü olur ve seçimlerin yaklaştığı, altyapı çalışmalarının tam gaz devam ettiği şu günlerde seçime yatırım yapıp TÜM ADANA’YI BİSİKLET YOLLARI İLE DONATIRIM. Herkes işine bisikletiyle gidip gelir.. Hem ülke ekonomisine katkı, hem tüm bütçelere katkı, hem tüm Türkiye’ye örnek bir kent olacağı için seçim yatırımı….

bisiklet 1 (6)Onu bunu bilmem… Ben bu haftadan sonra artık ne olursa olsun işime güneşli havalarda bisikletimle diğer günlerde de toplu taşıma araçlarını kullanarak gideceğim. Bisiklet yolunun olmadığı bir şehirde işe bisikletle gitmek ciddi bir risk taşıyor biliyorum. Bunu tüm belediyelerin dikkatlerini çekmek için yapacağım.. Lütfen siz de kulak verin ve bisikletinizi kullanın.. Bu hem hava kirliliğine, hem ülke ekonomisine hem de şehrimize değer katması anlamında çok büyük bir fayda olacaktır.bisiklet 1 (5)

Tüm Adana’ya, tüm Adana’lılara ve tüm yurtseverlere sesleniyorum..

İŞİNİZE BİSİKLETİNİZLE GİDİN.

ÜLKEMİ SEVİYORUM…

Belgin’in Bavulu…

Dünyadaki bisiklet dostu şehirler;
Trondheim, Norveç
Pekin, Çin
Barselona, İspanya
Basel, İsviçre
Portland, Oregon Abd
Montreal, Kanada
Curitiba, Brezilya
Bogota, Kolombiya
Kopenhag, Danimarka
Amsterdam, Hollanda

YORUM YAP