DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

YAŞAMIMIZIN YERİ DOLDURULAMAZ VARLIKLARI

Yayınlanma Tarihi :
YAŞAMIMIZIN YERİ DOLDURULAMAZ VARLIKLARI

iskadAdana İş Kadınları Derneği Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Sevgisiyle, sabrıyla, fedakârlığıyla her zaman ve her koşulda yanımızda durmayı bilen, hayatımıza anlam katan değerli annelerimizin Anneler Günü”nü Adana İş Kadınları Derneği olarak kutluyoruz” dedi.

“Kişiliğimizin, dünya görüşümüzün, olaylara bakış açımızın kısacası bizi biz yapan değerlerimizin oluşmasında en büyük belirleyici ve rol model olan annelerimizin yeri doldurulamaz” diyen Türkmen, “Adeta bir mimar ve sanatkâr ustalığıyla bizi işleyen ve şekillendiren annelerimiz, hoşgörünün, sevginin, şefkatin, ve sadakatın sembolü, yaşamımızın yeri doldurulamaz varlığı, sağlıklı ve güçlü toplumsal yapımızın temel taşıdır. Dünyaya gözlerimizi açtığımız ilk andan itibaren bizleri sevgisiyle saran, güzellikleriyle yol gösteren, bizi biz yapan değerleri öğreten annelerimizin, hem inançlarımızın hem de kültürel ve toplumsal değerlerimizin oluşmasında çok önemli yeri vardır.  Annelerimiz, toplumsal dayanışmamızın, güçlü aile yapımızın, memleket sevdamızın temelini atan ilk öğretmenlerimiz, hayat boyu bizlere yol gösteren rehberlerimizdir. Bireysel ve toplumsal yaşamımızda   bu denli önemli ve anlamlı yeri olan annelerimizi her zaman sevgi ve saygıyla hatırlamak, onların değerini ve önemini bilmek, yüreklerini sevgiye ve saygıya doyurmak, onlara layık olmaya çalışmak en büyük hassasiyetimiz olmalıdır. Çünkü, onlar her an hatırlanacak kadar kıymetli, saygıda kusur edilmeyecek kadar değerlidir” ifadesini kullandı.

Av. Elif Doğan Türkmen Başkanı olduğu üyelerinin % 90’ının anne olduğu İŞKAD üyelerinin ve tüm annelerin anneler gününü de kutladı.

 

YORUM YAP