Gündem Adana

YAĞIZ İÇİN SEFERBER OLDULAR

YAĞIZ İÇİN SEFERBER OLDULAR
23 Mart 2014 - 16:39

yagizAdana’da 4 yaşındaki lösemi hastası Yağız Yıldız’a uygun ilik bulunması için başlatılan kan bağışının kan testi ücreti nedeniyle durdurulmasının ardından Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, minik çocuğa sahip çıktı, “Yağız’ı yaşatmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Yüksek ateş nedeniyle 9 ay önce götürüldüğü Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde lösemi teşhisi konulan Yağız’ı yaşatacak olan uygun iliğin bulunması için hastanelerde başlatılan kan bağışı kampanyaları kan testi ücreti istenmesi üzerine durduruldu. Baba Sait ve anne Fatma, minik Yağız’ın durumunun her geçen gün kötüye gittiğini belirtip kan bağışı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istemişti.
MASRAFLARI BELEDİYE KARŞILAYACAK
Yavruları Yağız’ı yaşatmak için çırpınan anne ve babanın yardım sesini duyan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Yağız’a umut oldu. Yağız’ı evlerinde ziyaret edip diz üstü bilgisayar hediye eden Aldırmaz, “Yağız bizim de çocuğumuz. İnşallah uygun ilik bulunacak ve Yağız sağlığına tamamen kavuşacak. Biz her türlü konuda desteğe hazırız” dedi.
Yağız’ın babası Sait Yıldız da, “Başkanımız sayesinde inşallah oğlum Yağız yaşayacak. Bir an önce bağışlanan kanların testi yapılıp, Yağız’a uygun olanlar bulunacak. Yağız’ımızı yaşatmak için seferber olan herkese minnettarız” diye konuştu.