Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.896,770.947

ÜNİVERSİTEDE MEZUNİYET HEYECANI

Yayınlanma Tarihi :
ÜNİVERSİTEDE MEZUNİYET HEYECANI

cu3Çukurova Üniversitesi’nde mezuniyet heyecanı devam ediyor. 2014-2015 eğitim öğretim yılını tamamlayan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencileri düzenlenen törenle keplerini havaya fırlattı.

İlk tören Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencileri için düzenlendi. Kongre Merkezi’ndeki törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

cu1“223 Akademik Personel ile 6875 Öğrenciye Eğitim Veriyoruz.”

Fakülte birincileri Julide Yüzbaşı ve Mesut Arslan’ın konuşmalarının ardından öğrenci ve ailelerine seslenen Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mesut Başıbüyük, 1987 yılında kurulan Fakültelerinin 12 bölüm ile eğitim öğretime devam ettiğini söyledi. 120’si öğretim üyesi olmak üzere 223 akademik personelle 6 bin 875 öğrenciye eğitim verdiklerini belirten Prof. Dr Başıbüyük, ayrıca pek çok değişik ülkeden yabancı öğrencilerinde fakültelerinde eğitim gördüğünü söyledi.

“476 Öğrenci Mezun Oldu.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar da, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nden bu yıl mezun olan 476 öğrenciyi kutladığını belirterek sözlerine başladı.

“Çukurova Üniversitesi olarak her geçen gün artan bir hızda değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlayabilmek adına benimsenen temel hedeflerimizden birisi de uluslararasılaşmadır. Bu hedef doğrultusunda Çukurova Üniversitesi her geçen gün daha fazla Dünya Üniversitesi olma yolunda hızla mesafe katetmekte ve bu amaçla da gerekli yapısal düzenlemeleri de tek tek hayata geçirmektedir. Bunun için Üniversitemiz Avrupa Yüksek Öğretim Alanı’na yönelik olarak yapılması gereken tüm teknik düzenlemeleri tamamlamış ve hayata geçirmiştir.”

cu2“Çift Diploma İmkânı.”

Diplomalarınızın tüm dünyada geçerli olmasını sağlayacak olan Diploma eki etiketi de 2013 yılından itibaren geçerli olmaya başlamıştır. Bunların yanında son iki yılda Çukurova Üniversitesi ile başta Avrupa Birliği ve ABD’dekiler olmak üzere pek çok önemli üniversite arasında özellikle çift diploma olmak üzere farklı işbirliği imkânları sunacak olan ikili anlaşmalar imzalanarak eğitim, öğretim ve diğer bilimsel araştırma işbirlikleri hayata geçirilmeye başlanmıştır.”

“Uluslararasılaşma Çalışmalarımız Hızla Devam Ediyor.”

“Ayrıca, halen Üniversitemizde 77 farklı ülkeden 1.046 uluslararası öğrenci de eğitim-öğretim imkânlarından faydalanmaktadır. Bunun yanında yılda 300 civarında öğrencimiz ERASMUS kapsamında çeşitli Avrupa Üniversitelerine giderek en az bir dönem eğitim görmekte veya bu ülkelerde staj yapabilmektedir. Hali hazırda güncel olarak Çukurova Üniversitesi’nin 300’den fazla Avrupa üniversitesi ile yaklaşık 350’den fazla anlaşması bulunmaktadır. Tüm bunlar Çukurova Üniversitesi’ni her geçen gün daha fazla Uluslararası bir Dünya üniversitesi yapmaya devam etmektedir.”

“Mühendislik-Mimarlık Alanında Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimine Yönelik Talep Yoğun.”

“Bilindiği gibi ülkelerin kalkınma hedeflerine ulaşmasında mühendislik ve mimarlık eğitiminin önemi son derece büyüktür. Gelişmiş ülkelerin durumu yakından incelendiğinde bunu kolayca görmek mümkündür.

Öte yandan mühendislik-mimarlık eğitimi çok disiplinli bir alan olduğu için hem pek çok alandan faydalanmakta ve hem de pek çok alana bilgi ve hizmet üretmektedir. Bu nedenle son yıllarda yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda diğer tüm gelişmiş ülkelerde mühendislik-mimarlık alanında lisans ve yüksek lisans eğitimine yönelik yoğun bir talep bulunmaktadır. Bu talebin daha uzun yıllar devam edeceği tahmin edilmektedir. Bu vesileyle, sizleri yetiştirip bu günlere kadar getiren başta sizlerin değerli aileleri olmak üzere, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin tüm akademik personeline de teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Daha sonra fakülte birincileri yaş kütüğüne isimlerini çakarken Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Dekan Prof. Dr. Mesut Başıbüyük dereceye giren öğrencilere diploma ve plaketlerini takdim etti. Diplomalarını alan mimar ve mühendisler keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 600 Yeni Mezun Verdi.

Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ikinci mezuniyet töreni ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileri içindi. Mezuniyet törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Fakülte birincilerinin yaş kütüğüne isimlerini çakmalarının ardından Dekan Prof. Dr. Alper Güvel açılış konuşmasını yaptı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise konuşmasında İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nin Çukurova Bölgesi’nin ilk yükseköğretim kurumlarından biri olduğuna değinerek, bu yıl 600 yeni mezun daha verdiğini söyledi.

Dereceye giren öğrencilere diploma ve plaketleri  Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından verilirken, öğrenciler tören sonunda keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.

YORUM YAP