DOLAR21,1700% 1.01
EURO22,7326% 1.16
STERLIN26,3660% 0.46
FRANG23,2388% 0.74
ALTIN1.320,97% 0,59
BITCOIN26.772,56-1.595

TEK ADAY SÖZLÜ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Yayınlanma Tarihi :
TEK ADAY SÖZLÜ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

sozlu_havutluCeyhan Belediye Başkanı MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Yüreğir Havutlu Mahallesi’nde adeta gövde gösterisi yaptı.

Havutlu meydanında büyük bir coşku ile karşılanan Başkan Sözlü için kurban kesildi. Burada esnaflara hayırlı işler dileyen Başkan Sözlü, toplantının yapılacağı kahvehaneye geçti.

MHP Yüreğir Belediye Meclisi Aday Adayı Rüçhan İlvan’ın Düzenlediği “Birlikte Başaracağız”  toplantısı adeta miting havasına dönüştü.

MHP Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tomlukolcu’nun hoşgeldiniz konuşmasının ardından söz alan Rüçhan İlvan, Başkan Sözlü’nün 3 dönem Ceyhan’da önemli hizmetler yaptığını ve Adana için büyük bir şans olduğunu söyledi.

“Zerre Olmak da Zirve Olmak da Şereftir”

Mitinge katılanların hepsinin Atatürkçü ve vatan sevdalısı olduğunu söyleyen İlvan, “Vatanına, milletine bağlı herkes hoş geldi, sefalar getirdi. Milletini aldatan ve ihanet edenler her zaman bunun bedelini ödediler. Tarih, eli kanlılarla işbirliği yapanlardan hesap soracaktır. Ülkemizin sıkıntılı döneminde Milliyetçi Hareket Partisi’nin önemi bir kat daha artmıştır. MHP, devletin bekası ve misakı milli için önemlidir. Bu kutlu davada zerre olmak da, zirve olmak da şereftir” dedi.

“Biriz ve İnadına Varız”

Mitinge katılanların hem Kurban hem de Gadir Hum Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Hüseyin Sözlü, “Bizleri ayrıştırma noktasında farklı ritüelleri kullananlara inat biz biriz ve inadına varız” dedi.

“Gücümü Halktan Alıyorum”

Yerel seçimlerin tek başına değerlendirilmemesi gerektiğinin altını çizen Hüseyin Sözlü, “Siyasi hırs uğruna değil, Adana’nın yarını için yola çıktım. Çünkü ben gücümü siyaset baronları ve menfaat şebekelerinden değil, halkımdan yani sizlerden alıyorum” diye konuştu.

“Bu Değerlerle Yoğrulduk”

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Hüseyin Sözlü, Lazkiye’den Şam’a kadar birinci derecede akrabaları olduğunu, o bölgede yaşayanlarla kız alıp kız veren bir ailenin çocuğu olduğunu belirterek, “Çünkü biz bu coğrafyanın değerleriyle yoğrulmuşuz” dedi.

“Dize Getirelim”

İktidarın muhalefetine rağmen milletin evladı olarak başarı elde ettiğini ve seçim kazandığını anımsatan Sözlü, şunları kaydetti:

“Bir memleket çocuğu olarak kendime, millete ve Allah’a güvenerek yola çıktım. Adana’da tarihi yeniden yazabiliriz. Düşünün mütevazı bir Ceyhan Belediye Spor, Fenerbahçe’yi dize getiriyor. Biz de iktidarı dize getirelim. Adana’da bir halk hareketiyle bu kentin kaderiyle oynayanları dize getirelim. Bir yılı aşkın süredir sahadayız. Asla gizli gündemi olan bir siyasi değilim. Ben Adana tarihinin en başarılı belediye başkanı olmak için yola çıktım. Adaylığım öncesinde derin kulislerde olmadım”

Havutlu ve çevresinin mezbahane ve arıtma tesisi nedeniyle kötü kokulardan rahatsız olduğunu bu sorunu çözeceklerini anlatan Sözlü, “Biz bu çevrenin parkları, yeşil alanlarıyla kendi içinde kalkınmasını istiyoruz. Metropollerin aykırı bir duruşu var. Çarşı merkezi artık daha fazla büyümemeli. İnsanlar hayatlarını idame ettirdiği yerde kendi içinde gelişmeli. Çağdaş şehircilik araç park edecek yer bulamamak, asansörler önünde kuyruk beklemek değil. Güneye doğru bir kentsel dönüşüm yapacağız. İstihdam noktasında da bu bölge insanının değerlendirilmesi gerekiyor. Bu bölge spor alanları için oldukça uygun. Kamp yeri için de son derece uygun. Sportif altyapıyı güçlendireceğiz” dedi.
“Kutuplaşmayla Değil Kaynaşmayla…”

Siyasi kutuplaşmayla değil, kaynaşmayla halkı bir araya getirmek istediklerini kaydeden Sözlü, “MHP için buralarda sağlam bir temel ve omurga oluşturmak istiyorum. Bugüne kadar eksik kaldıysak bunu tamamlamak zorundayız. Cumhuriyet değerlerini yaşatmak, Atatürk’ün bıraktığı mirası yaşatmak, bu ülke için mücadele veren Cemil Nardalı gibi isimleri unutmadan inadına mücadele etmek zorundayız” dedi.
İktidarın “İktidar partili belediyelerin avantajlı olacağı” gibi basit propagandalar yaptığını anımsatan Sözlü, “Peki, Seyhan ve Yüreğir de iktidar partili belediyenin elinde. Seyhan ve Yüreğir’i Paris mi yaptılar?” diye konuştu.

İktidarın dış politikasını da eleştiren Sözlü, şunları söyledi:

“İsrail’e karşı yiğit olamayanlar, Müslümanları birbirine kardırıyor. Irak peşkeş çekildi. Milyonlar öldü. Hala ölümler sürüyor. Suriye’de de kara bir sayfa inşa ediliyor. Sudan’ın kuzeyinde Hıristiyan bölgesi emperyalistlerin oyunuyla farklı konuma getirildi.  Suriye ve Mısır’da BOP adına emperyalizme taşeronluk edenler sadece Müslüman kanı akıtıyor. Bu akan kana sessiz kalan sözde Müslümanlar bu ülkenin dostu olamaz. Birilerinin çizdiği projede taşeron olmak bu ülkeyi yönetenlere yakışmaz. “

Şeyh Nevfel Türbesi’ni Ziyaret Etti

Havutlu’da bulunan Şeyh Nevfel Türbesi’ni de ziyaret eden Başkan Sözlü, türbede dua etti. Burada Şeffettin Serin Hoca’dan bilgi aldı. Gadir Hun Bayramı için kurban kesilen yerde çalışanların bayramını da kutlayan Başkan Sözlü, yapılacak olan Hırısi yemeğine davet edildi.

YORUM YAP