Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.161,630.361

SEYHAN’DA ÇÖZÜM ZİRVESİ

Yayınlanma Tarihi :
SEYHAN’DA ÇÖZÜM ZİRVESİ

oda_baskan (1)Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede farklı branşlarda faaliyet gösteren esnaf gruplarını temsil eden site başkanlarıyla ‘Çözüm Zirvesi’nde bir araya geldi. Metal Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirilen zirve toplantısına Seyhan’da farklı üretim sektörlerinde faaliyet gösteren iş kollarının hizmet verdiği sitelerin başkanları hazır bulundu. Site başkanları ‘Çözüm Zirvesi’nde belediyenin farklı birimleriyle ilgili talep ve şikâyetlerini dile getirdi. Ağırlıklı olarak Temizlik, Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü’yle ilgili taleplerini dile getiren site başkanları bu tip toplantıların düzenli şekilde gerçekleştirilmesinin yararına değindi.

 

“SAĞLIKLI EKONOMİ HER İŞİN BAŞI”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, sağlıklı bir ekonomik işleyişin hem insan, hem şehir, hem ülke, hem de dünyanın en önemli huzur ve güven unsuru olduğunu belirtti. Sosyal hayatta yaşanan huzursuzlukların temelinin ekonomideki olumsuzluk olduğunu belirten Başkan Karalar, “Bu kadar önemli bir konuda faaliyet gösteren siz değerli sanayicilerimize yardımcı olmamızdan, sizlerle işbirliği yapmamızdan daha doğal bir şey olamaz” dedi.

Bürokratlarıyla birlikte sanayinin farklı branşlarında faaliyet gösteren site yöneticileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karalar, “Her zaman karşılaştığınız farklı konularla ilgili talep ve şikâyetlerinizi dinliyor ve çözümü noktasında çalışıyoruz. Ancak bu kez daha koordineli bir şekilde aynı anda buluşmak istedik. Burada sizlerin dillendireceği sorunları bizzat ilgili bürokratımız not alacak ve bugüne kadar aşılamayan problemlerin hangi formülle çözüme kavuşturulabileceği hususunda birlikte görüş alış verişinde bulunacağız” diye konuştu.

 

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, site başkanlarının hazır bulunduğu ‘Çözüm Zirvesi’nde şunları söyledi; “Bu ülkede yeteri kadar gelir olsaydı, bu ülkede bu kadar işsizlik olmasaydı, bizim ülkemizdeki kardeşlik bağları, huzur daha üst mertebede olurdu. Umarım o günlere en kısa sürede ulaşırız da yaşadığımız problemlerden kurtuluruz. Kötülüğün anası, temeli ekonomiktir. Dünyanın bütün bilim adamları bunu böyle söyler. Bir ülkenin ekonomisi iyi değilse en büyük kötülükler oradan çıkar. Dolayısıyla sektör bu kadar önemliyse, ekonomiye katkıda bulunan üretim yapan, işsizliği azaltan bir sektör grubuna da belediye olarak bizim yardımcı olmamız, onlarla işbirliği yapmamız onların taleplerini yerine getirmemiz imkânlarımız dâhilinde olması gereken bir şey. Zaten bugüne kadar rutin olarak yaptığımız bu görüşmeleri bu şekilde toplu halde yapmanın da ayrıca yararlı olacağını düşünüyorum.”

YORUM YAP