Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SANDIK GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ

Yayınlanma Tarihi :
SANDIK GÜVENLİĞİNİN ÖNEMİ

sandikguvenligiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezinin organize ettiği Adana Hukuk-Seçim Bölge Toplantısı’nda konuşan Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Türkiye’de rejimin güvencesinin CHP olduğunu, ancak sandığa sahip çıkılamaması durumunda bu söylemin bir anlamının kalmayacağını söyledi. Bulut, “Sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve 7 Haziranda her bir oya, her sandığa sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Çünkü iktidarın yolu sandık güvenliğinden geçiyor” dedi.

BÖLGE TOPLANTISINA ADANA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

CHP Genel Merkezi’nin düzenlediği Adana Hukuk-Seçim Bölge Toplantısı Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Adana, Mersin, Niğde, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Kayseri ve Nevşehir’den hukuk ve seçim işlerinden sorumlu il ve ilçe başkan yardımcıları, il ve ilçe bilişim sorumlularının katıldığı toplantının açılış konuşmasını CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut yaptı.

“İKTİDARA EN YAKIN PARTİ CHP”

CHP’nin Cumhuriyet’in kurucusu olduğunu anımsatan Bulut, CHP’nin uzun zamandır iktidarı istediğini belirtti. Bugün halkın da CHP iktidarını istediğini vurgulayan Bulut, 56 ilde milletvekili adaylarını önseçimle belirleyen CHP’nin iktidara en yakın parti olduğunu ifade etti. CHP’nin kadrolarıyla, örgütleriyle iktidara hazır olduğunun altını çizen Bulut, iktidarın yolunun sandık güvenliğini sağlamaktan geçtiğini söyledi.

“HER BİR OYA SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ”

Geçmiş dönemlerdeki seçimlerde sandık güvenliği konusunda en çok mağduriyet yaşayan partinin CHP olduğunu aktaran Bulut, “Her bir oya sahip çıkmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Türkiye’de rejimin güvencesinin CHP olduğu yönündeki söylemimiz de ancak halkımızın iradesine sahip çıkmakla anlam bulur. Aksi halde bu söylemin anlamı olmaz” şeklinde konuştu.

İŞİN UZMANLARINDAN SANDIK GÜVENLİĞİ

Bulut’un konuşmasının ardından Parti Meclisi Üyesi Av. Sera Kadıgil, CHP İstanbul İl Bilişim Sorumlusu ve Genel Merkez Seçim İşleri Uzmanı Tayfun İşbilen ile CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sorumlusu Orhan Erdoğan, katılımcılara seçim süreci çalışmaları, seçim günü örgütlenmesi ve sandık güvenliğinin sağlanması yönünde atılacak adımlarla ilgili CHP’nin yol haritasını paylaştılar. Katılımcılara oy kullanma ve döküm-sayım esnasında dikkat edilecek konular hakkında da bilgiler de aktarıldı.

YORUM YAP