Ankara Escortları

DOLAR32,2042% 0.07
EURO35,0412% 0.13
STERLIN40,9907% 0.14
FRANG35,4255% 0.22
ALTIN2.504,08% -0,25
BITCOIN70.990,006.088

SAKİN DEĞİL SAHİPLİK ÇAĞRISI

Yayınlanma Tarihi :
SAKİN DEĞİL SAHİPLİK ÇAĞRISI

ozer_iskadSeçim çalışmalarını sürdüren CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Bekir Sıtkı Özer, İŞKAD’ı ziyaret etti.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Bekir Sıtkı Özer, Adana’nın son 25 yılının ‘Heba’ olduğunu söyledi. Özer, “Yenilikçi, özgürlükçü, paylaşımcı ve en önemlisi katılımcı bir anlayışın iş başına gelmesiyle Adana tekrar eski günlerine dönecektir” dedi.

Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladıktan sonra çalışmalarına hız veren Bekir Sıtkı Özer, bu bağlamda sürdürdüğü STK ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yaptığı Olağan Genel Kurulda tekrar İŞKAD Başkanlığına yeniden seçilen Av. Elif Doğan Türkmen’e ve yönetim kuruluna nezaket ziyaretinde bulunan Özer,  seçim çalışmaları hakkında bilgi verirken, Adana hakkında görüşlerini paylaştı.

“Ben Değil Biz Demeliyiz”

Adana’nın son 25 yılının heba olduğu görüşünü savunan ve bu süreçte yaşanları hatırlatan Bekir Sıtkı Özer, “Adana ne çektiyse ‘ben’ merkezli siyasilerden çekti.  Her şeyi ben bilirim, ben yaparım anlayışıyla yönetildi bu kent ve her alanda geriye gitti. Ekonomide, sanayide ve sanatta geriledi. Bir zamanların lokomotif kenti Adana maalesef durakladı. Bakın Adana 1989 yılında Büyükşehir statüsüne kavuştu. Adana ile birlikte büyükşehir olan, Konya, Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Kayseri’ye bir bakın. Yapılan hizmetleri bir görün. Adana ile kıyaslama yaptığınızda bu kentin 25 yılının nasıl çalındığını görürsünüz. Biz bu anlayışa bir son vermek Adana’yı tekrar eski günlerine döndürmek için yola çıktık. Geçtiğimiz aylarda Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaptığım gündem dışı konuşmada STK’ların önemine değindim. Adana’nın sorunlarına sahip çıkmaları gerektiğine dikkat çektim. Ancak gelinen noktaya baktığımızda STK’lar görevlerini yapmıyorlar, bu kentin sorunlarına yeterince sahip çıkmıyorlar. Bu sadece Adana için geçerli değil, diğer illerde de durum aynı. Yine, siyasi parti ve  mevcut seçim yasası değişmeli, gerçek, katılımcı demokrasi olmadan hiç sorun çözülemez, her şey parti liderinin iki dudağının arasında olmamalı. Halkımız Parti liderlerinin belirlediği listeleri noter gibi onaylıyor. Sistemin bir an önce değişmesi gerekiyor. Göreve geldiğimizde STK’larla iş birliği içinde olacağız. Yapacağımız her yatırımda STK’ların görüşünü, en önemlisi desteğini alacağız” dedi.

İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İŞKAD olarak Adana’nın menfaatine olacak her projeye katkı sunduklarını ifade eden Başkan Elif Doğan Türkmen, ”Bunun yanı sıra bizlerde projeler üretiyoruz,  sizinde belirttiğiniz gibi Adana’nın tekrar eski günlerine kavuşması hatta diğer illere örnek olması en büyük arzumuz ve hedefimiz” diye konuştu. Türkmen,  CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Bekir Sıtkı Özer’e başarılarda diledi.

YORUM YAP