Ankara Escortları

DOLAR32,2101% 0.13
EURO35,0280% 0.07
STERLIN40,9910% 0.09
FRANG35,3724% 0.18
ALTIN2.509,76% 0,27
BITCOIN70.270,02-0.984

ÖZGÜMÜŞ NELER SÖYLEDİ NELER…

Yayınlanma Tarihi :
ÖZGÜMÜŞ NELER SÖYLEDİ NELER…

ozgumus_esendemirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, görevden uzaklaştırılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz’ın CHP’den aday olamayacağını, partinin bu konuda herhangi bir tasarrufu bulunmadığını savundu.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde Başkan Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüşen Ümit Özgümüş, TBMM çatısı altında görev yapan milletvekillerinin zor şartlar altında hizmet üretmeye çalıştığını söyledi.

Sıradan bir daire başkanı ya da müdürünün bile milletvekillerinden daha iyi çalışma ortamlarına sahip olduğunu kaydeden Özgümüş, makam odaları, ulaşım ve teknolojik araç-gereç konusunda milletvekillerine gereken desteğin sağlanamadığını dile getirdi.

AKP’nin Adana mitinginin bu güne kadar ki en zayıf miting olduğunu söyleyen Özgümüş, “Meclis çatısı altında milletvekilleri kendi aralarında bu konuyu konuştu. Devletin tüm imkanlarının miting için seferber edilmesine, Ceyhan Kaymakamının camideki fetvayla mitinge çağrı yapmasına ve insanların mitinge gelmesini zorunlu kılmak amacıyla dağıtılan barkotlara rağmen, katılım az sayıda gerçekleşti. Bu olay AKP’nin erime ve yıpranma sürecine girdiğini gösteriyor” dedi.

Kamuoyunda Aytaç Durak ve Zihni Aldırmaz’ın CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olabileceğine yönelik söylemleri de değerlendiren Özgümüş, “Aytaç Durak’a partimizin teklif götürdüğü haberi tamamen spekülasyon. Bu haberi Aytaç Durak’ın kendisi üretti. Zaten bir gün sonra da Sayın Adnan Keskin bu konuda açıklama yaptı. CHP’nin gündeminde Aytaç Durak ve O’nun zihniyetindeki insanlar yok. Bu insanların ne olduğu, Adana’yı ne hale getirdiği gün gibi ortada. Yolsuzluklarla, hapislerle geçen dönemler ve mevcut başkan vekilinin yeğeninin hapis süreci herkes tarafından biliniyor. Ben de kişisel olarak 20 yıldır bu zihniyetlerle mücadele ediyorum. CHP’nin sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bu konuları yakından biliyor. Aytaç Durak spekülasyon yapıyor. CHP kendisine teklif götürmediği gibi, yetkili organlar Durak’ın telefonlarına dahi çıkmıyor, randevu vermiyor” diye konuştu.

Basın mensuplarının soruları üzerine konuşan Özgümüş, Durak veya Aldırmaz’ın CHP’den aday olamayacağını yineleyen ancak milyonda bir bile olsa birinin aday olması durumunda partisinden istifa edeceğini tekrarladı.

Aytaç Durak’ın partinin yetkili organlarına, “Beni aday yapın. Kazandıktan sonra görevimi Akif Kemal Akay’a devrederim” şeklinde bir teklif götürdüğünü söyleyen Özgümüş, CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay’ın bu konudaki açıklamalarını yetersiz bulduğunu vurguladı. Akay’ın kendisine değil, Aytaç Durak’a anında yanıt vermesi gerektiğini ifade eden Özgümüş şöyle konuştu:

“Durak akli melekelerini de yitiriyor. Belediye Başkanının kendi yerine başkasını atayamayacağını unutuyor. Durak partiden aday olamaz. Olsa dahi seçilemez. Ancak milyonda bir bile olsa aday olduğunu ve seçildiğini var sayarsak, kendisini padişah gibi göremez. Durak ısmarlama haberlerle gündemi değiştirmeye çalışıyor. Ben şimdiye kadar hiç kıvırmadım. Sayın Akif Akay’ın onurunu korumaya çalıştım. Ancak Sayın Akay, Aytaç Durak yerine bize yanıt yetiştirmeye çalıştı. Durak’ın teklifi Akay’a hakarettir. Onuruyla oynamaktır. Kimse Aytaç Durak’ı halk seçmiştir diyemez. Gece yarısı elektriklerin kesilmesi, oylarımızın çalınması buna bir örnektir. Sayın Akay Durak’ın bu çıkışı karşısında acilen – ben birey olarak CHP’liyim. Kendime güveniyorum. Seçimi de kazanacağıma inanıyorum.- diyerek, rüştünü ispat etmeliydi.

Öte yandan Aytaç Durak’ın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolsuzlukla ilgili olarak açıkladığı dosyalar karşısında, ‘Bu dosyaları ağzına tıkarım’ dediğini herkes biliyor. Bu sözlerden sonra CHP’den aday olma isteğinde bulunmasını, siyasetteki utanmazlık olarak görüyorum. Aynı şekilde Başbakan’a – göbeğinden atıyor- dedikten sonra, ‘Ben sizden helallik istiyorum’ demesi de siyasi utanmazlıktır.”

CHP yetkili organlarının Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kendisiyle görüşülmesi durumunda, elbette durumu değerlendireceğini, neden kendisine gerek duyulduğunu sorgulayacağını ancak mevcut durumda adaylığı düşünmediğini vurgulayan Özgümüş, “Halen aday adaylığını açıklayan pırıl pırıl arkadaşlarımız var. Belirlenecek doğru kişinin yanında yer alırım” dedi.

Ziyareti için Ümit Özgümüş’e teşekkür eden ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, tüm siyasi partilerin gazetecilerin çalışma koşullarının düzeltilmesi, özlük haklarının geri verilmesi için titiz bir çalışma yürütmesinin zamanının geldiğini söyledi.

Adana’nın dünyanın sayılı illerinden biri olduğunu kaydeden Esendemir, hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeden Adana’ya olumlu katkı sunan kişi veya kurumlara destek verebileceklerini dile getirdi.

YORUM YAP