DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ORHAN BAYRAM’DAN FERDİ BABA’YA…

Yayınlanma Tarihi :
ORHAN BAYRAM’DAN FERDİ BABA’YA…

orhanCHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram, Yüreğir’e bağlı köyleri gezerek, sorunları tespit etti ve gelecekte yapılacak hizmetler konusunda görüş alış-verişinde bulundu. Köylere gezisi sırasında yollardaki çöp yığınları, köy meydanlarının bakımsızlıktan geçilmemesi Orhan Bayram’ı isyan ettirdi. Köylerin kaderine terk edilmişliğine son vereceklerini belirten CHP adayı “Yüreğir’de 30 Mart’ta halkın belediyesini kurduğumuzda, hizmette köy-şehir ayrımını ortadan kaldıracağız” dedi.

Ferdi Tayfur’un köyü

CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram’ın köy gezilerindeki ilk durağı, Adana’nın yetiştirdiği ünlü ses sanatçıları Ferdi Tayfur ve Vahdet Vural’ın köyü olan Taşçı Köyü oldu. Bayram, burada vatandaşlarla sohbet etti.  Bu iki sanatçının yakın akrabalarının halen yaşadığı Taşçı köyü sakinleri Bayram’a, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı “Köyümüzün içi pislikten geçilmiyor. Kanalizasyon sistemi için her şey hazır. Büz borular bile alındı. Ancak Çelikcan, bir türlü bağlantı yaptırmadı” diye şikayet etti. Köylüler, Bayram’dan “Başkan olduğunda bu sorunu derhal çözeceğine dair” söz aldı…

Taşçı Köyü’nün içler acısı hali üzerine Orhan Bayram; bu köyün yetiştirdiği ünlü sanatçı Ferdi Tayfur’un “Haydi gel köyümüze geri dönelim” isimli şarkısına atıfta bulunarak; “Ferdi Baba, buralardan giderken kim bilir, köy ne kadar güzel ve temizdi. Şimdi köyün bu bakımsız halini görse, herhalde ‘Geri dönelim’ demez” esprisini yaptı.

İsimler değişmiş ama kaderler ayrı

CHP Yüreğir Belediye Başkanı Adayı Orhan Bayram, Aydıncık (Kilavur), Irmakbaşı Kilise, Gümüşyazı (Kuranşe), Kumurlu-Karaahmet, Yeniköy, Çine Köyü, Kadıköy, Beyköyü, Yenice ve Gökçeli’yi de ziyaret etti.  Orhan Bayram, köy yollarının çöplük haline getirildiğine, köy meydanlarının bakımsızlıktan geçilmediğine tanık oldu.  Bayram; çöp yığınlarını göstererek; “İşte bu köylere hizmet etmekle yükümlü olanların zihniyetine bakın. Buralar artık mahalle statüsünde. Gözden ırak diye buralarda çöplükler oluşturulmuş. Köylerin isimleri değişmiş. Yeni isimler almış. Ancak kaderleri değişmemiş. Biz belediyeyi yönetmeye başladığımız zaman hizmette şehir-köy ayrımını ortadan kaldıracağız. Şehirde nasıl hizmet veriyorsak köyde de o hizmeti vereceğiz” dedi.

YORUM YAP