Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN66.970,000.171

“OK YAYDAN ÇIKTI”

Yayınlanma Tarihi :
“OK YAYDAN ÇIKTI”

mekin_sahinDevlet memurluğu görevinden istifa eden CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Mekin Şahin yapılacak olan yerel seçimlerin partisinin zaferi ile sonuçlanacağını, 1989 yılındaki gibi bir başarı elde edileceğini belirtti. Yaklaşık 1 yıldır belediye başkan aday adaylığı için Yüreğir’de çalışmalar yapan Şahin, ‘CHP’nin halka sunacağı temsilcilerin yeterli, halkla ilişkileri oldukça iyi, projeleri inandırıcı temsilciler olması gerekir.’dedi.

Daha önceki basın açıklamalarında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin yerel seçimlerde 1989’daki gibi bir başarı elde edeceğini söylediğini belirten Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Mekin Şahin, ‘CHP’nin halka sunacağı temsilcilerin, yeterli donanımda, halka ilişkileri oldukça güçlü, halk söylemlerinde projeleri inandırıcı adaylar olması gerekiyor. Bunu önceki günlerde yaptığım açıklamalarda, çalışmalarımda da anlatmıştım. Aradan geçen zaman öngörülerimi haklı çıkardı. Yüreğir’de değişik yöntemlerle tüm seçim alanlarında yaptığımız çalışmalarımızda halkımızda aradan geçen zaman içinde kendini aldatılmış hissini gördük.Yüreğir’de hem kentsel yaşam açısından, hemde günlük yaşamları açısından değişen hiçbir şeyin olmadığı, bu nedenle yerel seçimlerde kendilerini aldatan AKP ve hükümetine ders vereceklerini açık açık söylemekteler.Yanlız doğru bir önderlikte yaşamını hem kentsel algıda, hem günlük yaşamda değiştirebilecek siyasi öngörüyü görmek istiyorlar.’dedi.

“İktidarın Alternatifi Biziz”

CHP Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Mekin Şahin, yaptıkları çalışmalarla Adana’nın her bölgesinde ve Yüreğir’de iktidarın alternatifi olduklarını gösterdiklerini ifade ederek, ‘Dün hangi partiye oy vermiş olursa olsun, bugün Yüreğirli vatandaşlarımız tutarlı, ilkeli çözüm getiren tavrımızdan dolayı bizi kucaklamaktalar. Başta örgütlerimiz olmak üzere, tüm CHP’liler önümüzdeki yerel seçimlere bu tespit ışığında hazırlanmalı ve çalışmalıdırlar.Ben o nedenle daha önce yaptığım bir çağrıyı tekrarlamak istiyorum;dün, AKP’ye, MHP’ye, liberal sağa, sosyalist sola, demokratik sola ve BDP’ye oy veren Yüreğir’li hemşehrilerimi başlattığmız ve devamında Yüreğir’i yeniden değiştireceğimiz ve kuracağımız kendi yerel iktidarlarına sahip çıkmaları için bizleri desteklemeye çağırıyorum.Çağrımın amacı bireysel beklentilerimi kazançlı çıkartmak değil, Yüreğir halkı ile birlikte köy yaşamının ötesindeki Yüreğir kentini çağdaş, modern, insana yakışır yaşam standartlarının kök saldığı kent haline dönüştürmek içindir.’diye konuştu.

Mevcut iktidarın Yüreğir’de başarısızlığa uğrayacağını anladığını söyleyen Şahin, ‘Yüreğir kentini yöneten 20 yıllık temeli aynı zihniyet, öncülüğümüzde başlatılan Yüreğir’i yeniden değiştirme rüzgarı karşısında tutunamayacağını anlayınca mevcut belediye başkanını aday göstermeme eğilimine girerek, bir başka ilçenin belediye başkanını Yüreğir’e empoze etmeye çalışmaktadır. Ancak ok yaydan bir kez çıkmıştır. AKP ve yerel iktidarı Yüreğir’de 30 Mart 2014 tarihinde yerle bir olacak ve halkın iktidarını yaratan Yüreğir’liler CHP’nin bayrağını bizimle dalgalandıracaktır.Bu inançla bütün CHP’lileri önce komşusundan başlayarak, Yüreğir’de dalga dalga dalgalandıracak fedakarlık içeren meşakkatli çalışmaya açıkça davet ediyorum.’dedi.

“Yüreğir’de Bayram Yaşayacağız”

Çukurova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yapan Şahin, 29 Kasım 2013 tarihinde devlet memurluğu görevinden istifa ettiğini belirterek, ‘Başta halkım, partim ve Yüreğir’liler için yaptığım mücadele neticesinde devlet memurluğu görevinden istifa ettim.Yolumuz açık, hedefimiz net. 31 Mart 2014 sabahı Yüreğir’de bir bayram yaşayacağız.’diye konuştu.

“Dedikodulara İtibar Etmeyin”

CHP’de parti dışından bazı isimlerin aday gösterileceği konusunda dedikodular üretildiğini söyleyen Şahin, ‘CHP’liler bu dedikodulara inanmasınlar.Maalesef CHP’nin içinde bir takım siyasiler parti DNA’sıyla uyuşmayan kişilerin dışında seçim kazanacak aday adayı yok gibi siyasi angajmanlar geliştirmekteler.Bu şahışların kişilikleri ile ilgili herhangi bir sözüm yok.Ancak bulgur pilavı nohutla olmaz.Yıllardır Adana kentini bugüne getirenlerin CHP’de aday olma şansları asla olamaz.Bu sürece endeksli olan arkadaşlar parti içindeki aday adaylarına dönerek en doğru ve sağlıklı aday tespitine destek olmalıdır.O vakit görülecek ki dikte başlayan dalga, kabara kabara Adana’yı kucaklayarak, 1989 tablosuna erişecektir.’dedi.

YORUM YAP