Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.13
EURO34,9943% 0.02
STERLIN40,9737% 0.04
FRANG35,3710% 0.16
ALTIN2.507,07% 0,16
BITCOIN70.126,68-1.248

ÖĞRENCİLERE YURT

Yayınlanma Tarihi :
ÖĞRENCİLERE YURT

soner_cetin_yurtCumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, öğrencilere göreve gelecekleri andan itibaren hayata geçireceği proje hakkında bilgi verdi. Soner Çetin, görevi devraldığı andan itibaren öğrenci yurdu projesini hayata geçirerek öğrencilerin barınma sorunlarını ortadan kaldıracaklarını bildirdi.

Her anne babanın en büyük arzusunun çocuklarının iyi bir üniversite eğitimi alması, eğitimini alırken de barınma sorununun olmaması olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, “Çocuklarımız geleceğimizdir. Hayatta her türlü soruna onlar için katlanırız. Yüksekokul okumak isteyen öğrencilerimizin karşısındaki en büyük sorun barınma sorunudur. Biz Adana Sevdalısıyız. Adanalılar için yola çıktık. Bu kente ve kentte yaşayan herkese karşı hizmet vermek amacıyla 15 aydır çalışıyoruz. Yerel yönetimlere talibiz. Görevi isterken de herkese eşit hizmet vereceğimizi ilan ediyoruz. Hizmet vereceğimiz katmanların içerisinde öğrencilerimiz büyük değer taşımaktadır.  Öğrencilerimizin barınma sorununa çözüm bulmak amacıyla yurt projemizi hayata geçireceğiz. Yurtta iyi bir denetim mekanizmasını işleterek, her türlü sorunlarının çözümünde ailemle ve ekibimle birlikte her an yanı başlarında olacağız. Böylece Adana’ya çocuklarını okumaya gönderen ailelerimizin gözünün arkada kalmamasını sağlayacağız” dedi.

Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde öğrenim gören gençliğin en büyük sorunu olarak barınma ihtiyacını gösteren Soner Çetin, “Bu sorunun çözümü için yerel yönetimler hiçbir şey yapmamış, ülkeyi yöneten hükümet de öğrenci yurdu yapan belediyelere milyonlarca liralık ceza kesmiş. Hükümet belediyeleri cezalarla korkutmuş, belediyeler de ceza korkusundan bu çok önemli soruna el atmaktan kaçınmışlardır. Bunun neticesinde bugün ülkemizde ve şehrimizde binlerce öğrenci barınma sorunu çekmektedir. Biz Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine geldiğimiz andan itibaren hükümetten korkmadan, kesilecek cezaları hiçe sayarak öğrenci yurtlar projesini hayata geçireceğiz. Genç kardeşlerimizin eğitim hayatlarını daha rahat sürdürmeleri için karşılaşacakları sorunların çözümünde aktif rol oynayacağız. Eşimle beraber bir baba, anne, abi kardeş sevgisiyle tüm sorunlarının çözümünde aktif rol oynayacağız. Sorun üreten değil, çözüm üreten bir yönetim biçimini halkımızın hizmetine sunacağız. “diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Soner Çetin, öğrenci yurdu konusunu ülke geneline yaymak için göreve geldiği andan itibaren yoğun bir çalışma programı uygulayacaklarını ve sorununun çözülmesi konusunda mücadele edeceklerini bildirdi .

YORUM YAP