DOLAR22,0078% 1.64
EURO23,7881% 1.74
STERLIN27,6748% 1.27
FRANG24,2395% 1.62
ALTIN1.384,14% 1,68
BITCOIN27.055,745.246

MUSTAFA USLU HALKIN SORUNLARINI DİNLİYOR

Yayınlanma Tarihi :
MUSTAFA USLU HALKIN SORUNLARINI DİNLİYOR

mustafa_usluAdana Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı ve AK Parti Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uslu, esnafın sorunlarını dinleyerek, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti’nin Çukurova İlçesi’nde seçim alabilecek gücü olduğuna dikkat çeken Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uslu, “AK Parti ülkemizin her yerinde olduğu gibi Çukurova’da da seçimi kazanabilecek halk desteğine sahip. Bunu 2014 yerel seçimlerinde hem Adana’ya hem de ülkemize göstereceğiz” dedi. Çukurova İlçesi’ndeki seçim çalışmalarını, esnafın sorunlarını dinleyerek sürdüren Mustafa Uslu, diğer merkez ilçelerde de halkın desteğini topluyor.

Kendisinin de esnaf temsilcisi olduğunu ve esnafın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Mustafa Uslu, “Her mesleğin kendine göre zorlukları ve zahmeti var. Esnafımız, ülkemizin temel direklerindendir. Onların kazanması demek, ülkemizin kalkınması demektir. Bu nedenle, genel yönetimin yanında, yerel yönetimler de esnafa sahip çıkmalı ve esnafın çalışabilmesi için önünü açmalıdır” diye konuştu.

Türkiye’de istihdam sorunu olduğuna inanmadığını aktaran Mustafa Uslu, şöyle devam etti:

“Seçim çalışmalarımız çerçevesinde kapısını çalmadığımız esnaf kalmadı. Hepsinin ortak sorunu, kalifiye elaman bulamamak. Bu da demek oluyor ki, ülkemizde işsizlik sorunu büyütüldüğü gibi değil. Birçok esnaf işçi aradığı halde bulamadığından yakınıyor. Bu da hem kalkınmanın önüne geçiyor, hem de işsizlik rakamını tırmandırıyor. Yerel belediyecilik anlayışında bu soruna da çözüm bulmak için kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde, meslek edindirme kursları açarak, insanlarımızı iş sahibi, esnafımızı da kalifiye eleman sahibi yapacağız.”

AK Parti iktidarının her sorun için çözümü bulunduğuna işaret eden Uslu, Çukurova Belediyesi’nin halka en iyi hizmeti AK Partili kadrolarla götüreceğini belirterek, halkın güvenini kazanarak, halkla birlikte bir yönetim anlayışını ilçeye kazandıracaklarını söyledi.

YORUM YAP