Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

MHP SEYHAN’IN ADAYI ABDULLAH ÇALIŞKAN

Yayınlanma Tarihi :
MHP SEYHAN’IN ADAYI ABDULLAH ÇALIŞKAN

mhp_seyhanMilliyetçi Hareket Partisi (MHP), Adana kamuoyunda aylardır merakla beklenen merkez Seyhan İlçe Belediye Başkan Adayını açıkladı: Abdullah Çalışkan.

Çalışkan İsmine Yoğun Alkış

İl binasında yapılan açıklamada, Abdullah Çalışkan’ın resmen aday olduğu ilan edildi. MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolcu, Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca ile merkez ilçe adayları Yücel Bayram, Ali Uğur Akbaş, Bilal Uludağ da hazır bulunduğu törende Çalışkan’ın aday olarak açıklanması, kalabalık partililerce memnuniyetle karşılandı ve yoğun alkış aldı.

Çalışkan’a Cumartesi Günü Karşılama

Çok sayıda partilinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda; Abdullah Çalışkan’ın Cumartesi günü 13.00’da Adana’ya geleceği ve Otoban girişinde bir karşılama töreni gerçekleştirileceği de belirtildi.

Devlet Bahçeli Kararını Verdi

Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, adayın açıklanmasıyla ilgili Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatını yerine getirdiğini belirterek, “Genel Başkanımızın araştırma ve takipleri, teşkilatların da görüşleri doğrultusunda 1 aylık çalışmanın sonucunda Seyhan’da adayımız Abdullah Çalışkan’dır” dedi.

İzgioğlu: Adana’da Tarih Yazacağız

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu da, 8 aday adayına teşekkür ettiklerini ve hepsinin da birer aday gibi çalıştığını kaydederek, “Allah hepsinden razı olsun” diye konuştu. İzgioğlu, aday adaylarıyla ilgili bir sıkıntının olmadığını vurguladığı konuşmasında “Hepsiyle bundan sonra da yol arkadaşlığı yapacaklarını” kaydetti. MHP’nin 8-9 Şubat 1969’da Adana’da kurulduğunu hatırlatan İzgioğlu, “Şimdi Milliyetçi Hareket, doğup büyüdüğü yerde tek başına iktidar yolunda yerel seçimlerden zaferle çıkarak yeniden tarih yazacaktır” dedi.

Çalışkan Partimize Güç Katacaktır

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü ise, yerel seçimlerde tam yol çalışma konusunda MHP’ye düşen görevin; bundan sonraki adayları takip etmelerini ve destek vermelerini isteyerek, “Bu saatten sonra ‘şu olsun, bu olsun’ diye konuşmamız partimize bir yarar sağlamaz. 1.5 yıldır sahadayım. Çok yol katettik. Hepimiz için önemli olan MHP’nin başarısıdır. Her katılan adaylar gücümüze güç katmıştır. Birbirinden kıymetli insanlardır. Abdullah Çalışkan da değerli ve nitelikli bir politikacıdır. Çalışkan da partimize güç katacaktır. Adana’da 15 artı 1 yapacağız” ifadesini kullandı.

Çalışkan’a Karşılama Töreni

MHP Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı da, 8 aday adayına teşekkür ederken, haklarını helal etmelerini istedi. Kanlı, 2009 yılındaki yerel seçimlerde 2 bin oyla kaybettikleri Seyhan’ı bu kez alacaklarına olan inancını dile getirdi. Kanlı, Seyhan Belediye Başkan Adayı Abdullah Çalışkan’ın Cumartesi günü Adana’ya geleceğini ve saat 13.00’da Otoban Gişelerinde karşılayacaklarını kaydetti. Kanlı, karşılamanın ardından teşkilata gelerek bir basın toplantısı düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM YAP