Gündem Adana

MECLİS ÜYESİ NASIL OLMALI?

MECLİS ÜYESİ NASIL OLMALI?
08 Ekim 2013 - 10:05

osman_alpargunCHP Çukurova Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Osman Alpargün, kentlerin geleceğinde söz sahibi olan meclis üyelerinin önemine vurgu yaptı.

Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da yerel seçim sürecine girilirken belediye başkan aday adaylarının yanı sıra belediye meclis üyelerinin çalışmaları da dikkat çekiyor. Belediye Başkanlarıyla birlikte belediye meclis üyeliğinin tamamlayıcı bir görev üstlendiğinin bilinciyle hareket eden ve ilçesine hizmeti esas alarak yola çıkan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Osman Alpargün, belediye meclis üyelerinin bir kentin geleceğinin olumlu yönde şekillenmesinde etkin rol üstlenmesi gereğine dikkat çekti.

Adana’da 30’dan fazla blokta 700’e yakın konut üreten müteahhit Osman Alpargün, aileden gelen bir CHP’li olduğuna vurgu yaparak, partisinin ve ilçesinin gelişmesine katkı koymak istediğini söyledi.

Hiçbir kişisel çıkar beklemeden hemşehrilerine çağdaş hizmet ulaşması için gayret göstereceğini ifade eden Alpargün, şunları söyledi:

“Mevcut meclis üyelerine olumsuz hiçbir sözüm yok ancak ben daha iyisini yapabileceğimi düşünerek, partililerimin ve dostlarımın talepleri doğrultusunda meclis üyesi aday adayı oldum. CHP’ye geçmişten bugüne ailece sahip çıkan, başka hiçbir partiyle münasebeti olmayan bir insanım. Kızım Yasemin de CHP’nin gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi. Bizler partimizin ivme kazanması ve halkımızın sosyal demokrat bir meclise kavuşması için gayret sarfediyoruz. 30 yıldır Adana’da konut üreten biri olarak başta çalışanlarımız ve konut sattığımız hemşehrilerimiz olmak üzere dostlarımızdan ve çevremizden hiçbir olumsuz tepki almadık. Dürüst, ilkeli ve kararlı çalışma yöntemimizi belediye bünyesinde de sergilemek istiyoruz. İlçesine sahip çıkan, hemşehrilerinin sorunlarına çözüm üreten, yıpranmamış insanların belediye meclisinde yer alması ilçenin çağdaş bir yapıya kavuşmasını sağlayacaktır. Meclis üyeleri ilçesinin geleceğini ilgilendiren konularda karar alan önemli insanlardır. Toplum bu bilinçle hareket etmeli ve yönetimde söz sahibi olmalıdır. CHP örgütleriyle diyalog halinde, sosyal demokrat kimliğe yakışır bir şekilde halkın çıkarlarını gözeterek hareket edeceğimi beyan ediyorum.”