Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.110,000.389

MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

Yayınlanma Tarihi :
MADALYONUN DİĞER YÜZÜ

fatih_ozgur_seyhan_in_diger_yuzuCHP Seyhan belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Fatih Özgür, Seyhan’ın her alanda hizmetten yoksun bırakıldığını söyledi. Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla kente Kurbanlıkların getirildiğini ancak halka sunumunda ise, yine bildik, arzu edilmeyen görüntülerin çıktığını kaydetti.

Seyhan’ın Öteki Yüzü

Türkiye’nin 69 İl’inden büyük Seyhan’ın görünen yüzü kadar görünmeyen yüzü olduğunu ifade eden Fatih Özgür, “Öncelikle bütün Ulusun, tüm Adanalıların mübarek kurban bayramlarını kutlarım. Bu bayram, adı üstünde “Kurban” bayramı, Halkımızdan koşulları uyanlar, kurban keserler. Geçici bir süre için kentlere “kurbanlık” akını olur; Onların bir süre uygun koşullarda beslenip barındırılmaları, alıcısına sunumu gereklidir.

Bu vesile ile çağdaş şehircilikten yoksun Seyhan’da hoş olmayan manada çarpıcı görüntülere tanık oluyoruz; Kentin ana arterlerinde kaldırımlar geçici “Ağıl” haline döndürülmüş.

Oysa sözüm ona kurallar kent içinde hayvan barınaklarını yasaklamıştı.

“Savaş için yığınakta hata yapılırsa, olumsuz etkisini sonuna kadar hissedersiniz” şeklinde bir söz vardır; Acı gerçek; Çağdaş Kentleşmenin kişi başına “10 metrekare yeşil alan” olarak formüle edilmiş vazgeçilmez koşulu Seyhan’a uğramamış” diye konuştu.

CHP Seyhan Belediye Başkan aday adayı ve Meclis üyesi Fatih Özgür, Seyhan’ın çarpıcı çelişkilerin merkezi olduğunu da belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

Bir yanda fakir halkın oturduğu onlarca mahallede kaldırımsız sokaklar; Öte yanda “imtiyazlı azınlık” için lüks semtlerde geniş kaldırımların “Deniz Motoru” veya “Lüks Otomobil” galerisi olması; Kurban Bayramlarında ise lüks plazaların burnunun dibindeki kaldırımlarda “geçici ahırlar” İşte bu çarpıcı gerçekler nedeniyle Seyhan’a “O bir Seyhanlı” sloganımla talip oldum; Ancak elbette tek gerekçem değil “Seyhanlı” olmak;
Bir “Seyhanlı” olarak “Vakıf” olduğum sorunları, Kent Yönetimi konusunda “uzmanlık” ölçüsündeki “Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi” eğitimimi destekleyen, elli yıllık “deneyim ve birikimim” ile “Öteki gerçek yüzünü” de bildiğim Seyhan’da sorunları çözmek üzere göreve talibim. Bu duygular içinde değerli hemşehrilerimin Kurban Bayramlarını bir kez daha kutlarım.”

YORUM YAP