![LEZZET AVCILARI DOMATES TATLISINA BAYILDI](https://www.gundemadana.com/wp-content/uploads/2017/10/ascilarr.jpg)
Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) 1. Adana Lezzet Festivali’nde damakları şenlendirdi.
Çukurova’nın eşsiz lezzetlerini Türkiye’nin dört bir yanında başarıyla tanıtan Adanalı aşçılar, bu yıl birincisi gerçekleştirilen Adana Lezzet Festivali’ne domates tatlısı ve kabak tatlısıyla katıldı. Adana Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ADAPADER) üyesi lezzet sihirbazlarının hazırladığı cevizli domates tatlısı, lezzet avcılarından tam not aldı.
ADAPADER Başkanı Münir Tanak, Başkan Yardımcısı Derviş Göçmen ve yönetim kurulu üyeleri, Uluslararası Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali’nde 56 il arasında yapılan yarışmada birincilik ödülü kazandıkları domates tatlısını Adana Lezzet Festivali ziyaretçilerine tanıttı. Adanalı aşçılar, standı ziyaret eden konuklarına ücretsiz sarımsaklı köfte ve kısır ikram ederken, domates tatlısı ve kabak tatlısından da tadım etkinliği yaptı. Usta aşçı Derviş Göçmen, damak tadına düşkün ziyaretçilere domates tatlısının püf noktalarını anlattı.Üç gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırladıklarını kaydeden Derviş Göçmen, “Çukurova’nın ve Adana’nın yemek kültürünü en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Gastronomi turizminde yöremizin farklı lezzetlerini öne çıkarmaya çalışıyoruz. Standımızı ziyaret eden insanlar, domates tatlısına övgüler yağdırdı. Bizler de mutlu olduk” diye konuştu.