DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

LASSA İLE YOLA SAĞLAM ÇIK

Yayınlanma Tarihi :
LASSA İLE YOLA SAĞLAM ÇIK

lassaLastik sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan Lassa, ilk defa 4 yıl önce hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ adlı sosyal sorumluluk projesiyle bir kez daha Türkiye turu başlattı.  Türkiye turu kapsamında 30’dan fazla noktayı ziyaret edecek olan Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ ekibi; sağlıklı beslenmeden fiziksel egzersizlere kadar birçok farklı konuda ağır vasıta ve uzun yol sürücülerini bilgilendiriyor.

27 Mayıs Salı günü Pozantı Taşı Kooperatifi’ni ziyaret eden Yola Sağlam Çık TIR’ı uzun yol şoförleri ile buluştu.

Uzmanlardan uzun yol sürücülerine tavsiyeler

Proje kapsamında uzun yol sürücüleriyle birebir görüşen Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ ekibi, fiziksel sorunların önüne geçebilmek adına sürücülere birkaç önemli tüyo verdi. Spor eğitmeni sabah uyanıldığında küçük egzersiz hareketleriyle kasları esnetmenin ve uzun yoldayken 2-4 saatte bir mola vererek, yürüyüş ve açma-germe hareketleriyle kasların kasılmasını önlemenin önemine vurgu yaparken; beslenme uzmanı ise aşırı yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durulması, bunların yerine daha hafif ve besin değeri yüksek gıdaların tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

Lassa ‘Yola Sağlam Çık’ kampanyası çerçevesinde yapılan ölçüm, test ve değerlendirmelerden faydalanan uzun yol şoförlerine, kendilerine özel tavsiyelerin de yer alacağı bir sağlıklı yaşam rehberi hediye ediliyor. Sürücüler, eğitimlerin yanı sıra tavla, langırt ve sumo güreşi gibi eğlenceli aktivitelere de katılarak gün içinde yol yorgunluğunu atma ve bir mola alma imkanı buluyor.

YORUM YAP