DOLAR21,2173% 1.23
EURO22,8008% 1.39
STERLIN26,4291% 0.66
FRANG23,2956% 0.99
ALTIN1.325,84% 0,97
BITCOIN26.754,46-1.63

“KİMYAMIZ BOZULDU”

Yayınlanma Tarihi :
“KİMYAMIZ BOZULDU”

oztanriover_kmoCHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, projelerini anlatmak ve bilgi alış verişinde bulunmak için TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik ve yönetimini ziyaret ederek memleketin yanlış yönetildiğini ve insanların mutsuz olduğunu söyledi. Bu yanlış gidişata dur diyebilmek için önümüzdeki belediye seçimlerinin son fırsat olduğuna dikkat çekti

Milletin Yaşamını Kolaylaştırıp, Yüzünü Güldürecek Hizmetler Yapacağız

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik, yönetim kurulu üyeleri İsa Ünlükurt, Gökhan Acımış ve TMMOB Denetleme Kurulu Üyesi Ramazan Tümen’e yaptığı ziyarette konuşan CHP Çukurova Belediye Başkan A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver,” Yanlış politikalarla insanların kimyasını bozdular. Türkiye’nin şu andaki gidişatını ve yönetilmesini doğru bulmadığımızdan aktif siyasetin içerisindeyiz. Bu yanlış gidişata sizin gibi meslek odalarının ve bütün STK’ların el ele kol kola birlikte çalışarak son vereceğimizi düşünüyoruz. Eskiden filmlere konu olan Adananın zenginliği artık hayal oldu. Önceleri Adana dediğinde akla zenginlik, bolluk, refah, fabrika, sanayi gelirdi. Şimdi Adana sahipsiz. Biz dersimize çalıştık. Sizler gibi sürece katkı sağlamak için gönüllü olan meslek odaları, sivil toplum örgütleri sadece belediyecilik için değil, Türkiye’nin idaresinde de söz sahibi olması gerekir. Biz bu belediye seçimlerinin diğer belediye seçimlerinden farklı olduğunu düşünüyoruz. Bu seçimler, memleketin yanlış yönetilmesinin önüne geçebilmek için son fırsattır. Bu düşünceye sahip bütün meslek odalarının, STK’ların ve yurttaşlarımızın CHP çatısı altında toplanıp, belediye yönetimlerini CHP’li başkanlara emanet etmesi gereklidir. Daha sonra yapılacak olan genel seçimlerde ise CHP’li belediye başkanlarının yönetim ve icraatlarına bakarak memleketin yönetimini CHP’ye teslim edip, etmeyeceklerinin kararlarını vermelidirler. Öncelikle yapılması gereken hak eden insanların hak ettikleri mevkilere getirilmesidir. Belediyecilikle ilgili her kademede görev alabilecek ve aldığı görevin hakkını vererek yerine getirebilecek arkadaşlarımızla bu göreve talip olduk. Bizim belediyecilik anlayışımızda milletin yüzünü güldürecek, yaşamını kolaylaştıracak, bulunduğu ortamı sevdirip ve sahiplendirmek olacak. İnsanların çoluk çocuk, genç, emekli tüm kesimlerin huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri ortamları sağlamak olacak” diye konuştu.

Adana Hak Ettiği Yerde Değil

Bilim ve ilimi ön planda tuttuklarını belirten Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ali Çelik,”Türkiye ve Adana’ya baktığımız da Adana hak ettiği yerde değil. Çünkü biz sazı saz çalanların eline vermedik. Ve hep sazın telini kırdılar. İş traktörde değil, onu kullanandadır. Adana da imarın önü tıkalı olduğu için yüz liralık arsa beşyüz lira olmuş, işsizlik artmıştır.  Kaldırımların düzensizliğinden ben bile yürürken sıkıntı yaşıyorum, dizlerim ağrıyor. Bizlere ziyarete gelen adaylara soruyoruz “siz de başkan olursanız, kaldırımları yeniden düzenleyecek misiniz” diye. Reşatbey, Cemalpaşa Mahallesini çıkardığınızda Yavuzlar, Yeşilevler, Denizli, Hürriyet, Eski Vilayet, Döşeme Mahallelerine gidin Adananın Afrika’dan hiçbir farkı yok. Bu iş tamamen yönetimle alakalı işin sahibini işin başına koymasan tahribat olur. Belediyeler asli görevlerinin dışında sosyal etkinlikleri sevdirmelidir. İlçelerin çoğunda kültür merkezleri yok. İşadamlarını Adanaya çekemiyoruz. Şehrimizde hala tablacı, at arabaları dolaşıyorsa, kaldırımları seyyar satıcılar işgal ediyorsa Adana nasıl gelişecek? Bu insanlara da belediyelerce yer bulunmalı, çözüm üretilmeli. Meclis üyeleri Avrupaları geziyorlar, kentimize şimdiye kadar faydalı ne getirdiler? Seçilecek başkanlardan bir kere yapıldığında bozulmayacak kaldırımlar istiyoruz” dedi.

YORUM YAP