DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KARALAR’A DURMAK YOK…

Yayınlanma Tarihi :
KARALAR’A DURMAK YOK…

zeydan_karalar_meydan_mahallesiCumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Hafta sonu dur durak bilmeyen Karalar, birçok açılışa katılırken seçim büroları önlerinde düzenlenen mitinglere ve mahalle toplantılara katıldı.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar hafta sonu birçok aşılışa ve mitinge katıldı. Emek Mahallesi’ndeki seçim bürosunun açılışına katılan Karalar, mahalle sakinlerine hitap etti. Vatandaşların sevgi gösterileri ile karşılanan Karlara’a, CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayları İbrahim Özdiş ve Ahmet Adıgüzel’de destek verdi. Karalar burada yatığı konuşmada birlikteliğini önemine vurgu yaparak birlik olunması durumunda kimsenin kendilerini yıkamayacağını söyledi. Karalar, “Gün birlik olama zamanı.. bakın partimizin aday belirleme sürecinde bir ön seçim yaptı.  Zeydan Karalar, Yalçın Akyol, İbrahim Özdiş peş peşe çıktık. Gençlik kollarından gelen 3 arkadaş beraber çıktık. Şimdi baktığınız zaman; Bir bur da, 3 bur da, 4 bur da, 5 bizimle birlikte, 15 bizimle birlikte. Bugün birliktelik örneği gösteriyoruz. Biz bir beraber olursak bizi kimse yıkamaz, yıkamayacaktır” şeklinde konuştu.

Emekçilerin Mahallesi…

Emek Mahallesi’nin önemine vurgu yapan Zeydan Karalar, Emek Mahallesi’nin laik ve demokratik Cumhuriyetin savunucusu olan insanların yaşadığı mahalle olduğunu söyledi. Karalar, “ Burası benim için özel bir mahalle, burası Adana için önemli bir mahalle. Burası emekçinin mahallesi, laik demokratik Cumhuriyetin savunucularının mahallesi… Emek Mahallesi isimi bu insanlara yakışıyor. Bu mahalle emekten yana, haktan yana” dedi.

Kadına Karşı Bir Hükümet

AKP Hükümetinin kadına karşı olan bir hükümet olduğunu savunan CHP Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar, kadınların haklarının yavaş yavaş elinden alındığını söyledi. Karalar, “Bu hükümet kadına karşı bir hükümet. Bakın burada erkeklerden fazla kadınlarımız var. Gün boyu açılışlar, mitingler yaptık, her yerde böyleydi. Bu beni olağanüstü mutlu ediyor. Neden biliyor musunuz? Kadınlarımız ‘Bende bu işin içinde olamazsam bunlar gitmez’ ve ‘Erkekler siz gönderemediniz, biz göndermeye geliyoruz’ diyor. Dünyada ilk seçme seçilme hakkı verilen ülke bizim ülkemizdir. Burada verilen seçme seçilme hakkı değil, özgürlük hakkıdır. Kadınlara verilen iş hayatına katılma hakkıdır. Sosyal hayata, siyasal hayata katılma hakkıdır. Cumhuriyetin kuruluşundan 2002 yılana kadar kadın çalışma sayısı artmıştır. Sosyal hayattaki kadın sayısı artmıştır. Yönetici kadın sayısı artmıştır. Kadına şiddet giderek azalmıştır. Ama 2002 yılından sonra TÜİK’in rakamlarına göre yani onların rakamına göre kadın çalışma sayısı azalmıştır. Yönetici kadın sayısı yüzde 30 azalmıştır. Zaten kadını evinde tutmaya çalışıyorlar. Bunların zihniyeti bu! Hükümetin zihniyeti bu! Diyorlar ki ‘3 çocuk yap, evde otur. Sen çalışma, sen siyasete girme, sosyal hayata girme evinde otur’ Niye? Çünkü kadınları 2’nci sınıf insan görüyorlar. Bunların zihniyeti bu” ifadelerini kullandı.

Halkın İktidarı Geliyor

Önce yerelde ardından ise genelde iktidar olacaklarını söyleyen CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, 5 Ocak günü “Halkın İktidarına Hazırlık Merkezi”ni açarak başlattıkları iktidar yürüyüşü ile memleketi AKP’den kurtaracaklarını söyledi. Karalar, “ 5 Ocak’ta 8 bin kişinin katılımı ile ‘Halkın İktidarına Hazırlık Merkezi’nin açılışını yaptık. Bu tarihin önemi büyüktür. Adana 5 Ocak tarihinde düşman işgalinden kurtulmuştur. Bizlerde bu tarihte çalışmalara başlayarak memleketi AKP’den kurtaracağız. Önce yerelde iktidar olup halkın belediyesini kuracağız, ardından ise genel seçimlerde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapacağız” dedi.

YORUM YAP