Ankara Escortları

DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.064,410.266

KARABULUT’UN MEMNUNİYETİ

Yayınlanma Tarihi :
KARABULUT’UN MEMNUNİYETİ

5_ocak_stadiCumhuriyet Halk Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Karabulut’un aylar öncesinde “5 Ocak Stadı’ndan boşalacak olan araziyi TOKİ’ye kaptırmayalım” şeklindeki uyarısı Adana kamuoyunda büyük yankı oluştururken, tüm demokratik kitle örgütleri, birçok sivil toplum kuruluşları ve siyasilerin ardından son olarak Adana Çevre Platformu da yapılacak yeni stadyumla birlikte yıkılacak olan 5 Ocak Stadı’nın AVM olmaması için imza kampanyası başlattı.

Aylar Öncesi Uyarmıştı

CHP Adana İl Binası’nda, aylar öncesi yaptığı aday adaylığı açıklamasında konuyu gündeme taşıyan Karabulut, “5 Ocak Stadı’nın taşınması sonrasında 63 bin metrekarelik bir arazi oluşacak. Ben aday olur ve seçimi kazandığım takdirde 63 dönümlük bu alana kent meydanı yapacağım ve adını da Özgürlük Meydanı koyacağım. Bu alanın tamamının zemini 2 katlı ve 6-7 bin araç kapasiteli otopark, 40 bin metrekaresi kent meydanı, 17 bin metrekaresi yeşil alan ve park, kalan 6 bin metrekaresine de kamuoyuna hizmet sunabilecek işletmeler yapılacak. Bu projemizle hem kentimizin akciğeri konumundaki bir alan betonlaşmayacak hem de civar mahallelerin tümünde otopark sıkıntısı yaşanmayacak, vatandaşlarımızın yanısıra kent trafiği de nefes almış olacak. Ancak bu alanı TOKİ kapabilir ve rantsal alana dönüştürebilir. Adana’da herkes bu konuda tepkisini ortaya koymalıdır.” şeklinde uyarıda bulunmuştu.

“Gezi Parkı Vakası Yaşanabilir”

5 Ocak Stadı’nın taşınmasının ardından bu alanın TOKİ tarafından rantsal bir şekilde betonlaştırılmasının Adana’nın kalbine vurulan bir hançer olacağını da sözlerine ekleyen CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Karabulut, “Adanamızın en büyük eksiklerinden birisi de kent meydanımızın olmayışıdır. Eğer TOKİ bu alanı tamamen rantsal bir şekilde betonlaştırmaya kalkarsa Gezi Parkı’nda yaşanan olayların bir benzeri de 5 Ocak Stadı’nın yeri için yaşanabilir. Adana’da her kesim bu alana sahip çıkmalı ve olaya duyarsız kalmamalıdır. 63 bin metrekarelik bu alana yakışacak tek proje vardır. Bu proje de Özgürlük Meydanı projesidir.” diye kent yöneticileri ve yetkililere uyarıda bulundu.

YORUM YAP