Ankara Escortları

DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KADINLAR HAKLARI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLECEK

Yayınlanma Tarihi :
KADINLAR HAKLARI KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLECEK

AAA_4176Kısa adı SEYMER olan Seyhan Belediyesi Meslek Edindirme Merkezi ile Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin işbirliği ile  “Aktif Kadınlar Eğitim Programı” kapsamında kadınlarımıza başta kadın hakları olmak üzere; İletişim, Temel insan hakları, Toplumsal cinsiyet ve Türkiye’de kadın olmak, Kadına yönelik şiddet, Cumhuriyet aydınlanması,  Özgürüm haklarım var, Sorumluluklarım var, Eğitim öğretim hakkı, İletişim özgürlüğü, Kadın yurttaş olmak, Çalışma hayatında kadınlar, Kadın sağlığı, Çocuk hakları ve çocuklara yönelik şiddet ile Sağlıklı yaşam ana başlıkları altında eğitim seminerleri verilecek.

Eğitim seminerlerine İboosman SEYMER’de başlanırken, 14 hafta sürecek eğitim seminerlerin ilkine Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Eşli’de katıldı.  “İletişim” konulu ilk semineri CHP Adana eski Milletvekili ve Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur verdi. Açılış konuşmasını yapan Başkan Yardımcısı Eşli, son günlerde kadınlarla ilgili olarak ülkemizde pek iyi şeyler yaşanmadığına vurgu yaparak  eğitim seminerleri hakkında bilgi verdi. Eşli, “Maalesef son günlerde kadınlarımız ile ilgili iyi haberler almıyoruz. Kötü haberlerin tamamının da kadınların bu toplumdan ötelenmiş olmasından kaynaklandığını düşünüyoruz. Kadınlarımızın haklarıyla ilgili eğitim çalışması yamak istedik. Bu çalışmalar içinde; kadın hakları olacak, çocuk hakları olacak, çocuğa ve kadına yönelik şiddet karşısındaki haklarınız olacak” ifadelerini kullandı.

Eşli’nin arından söz alan CHP Adana eski Milletvekili ve Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur, eğitimlerin verilmesine desteğini esirgemeyen Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Erbatur, “Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a teşekkür etmek istiyorum . Seyhan Belediyesi’nde bir kadın başkan yardımcısı var. Ben Türkan hanımı çok eskilerden beri tanırım ikimizde kadın hakları için kadınlarla birlikte çalıştık. Şimdi belediye başkan yardımcısı oldu. Bu anlamada sayın Karalar’ı verdiği bu karardan dolayı kendisini kutlamak istiyorum.” dedi.

Erbatur’un verdiği “İletişim” konulu seminer kadınlardan oldukça fazla ilgi görürken 14 haftalık eğitim semineri sonunda kurslara katılan 25 kursiyere sertifika verilecek.

YORUM YAP