Gündem Adana

“İYİ BELEDİYECİLİK DEMEK İYİ EKONOMİ DEMEKTİR”

“İYİ BELEDİYECİLİK DEMEK İYİ EKONOMİ DEMEKTİR”
26 Aralık 2013 - 9:42

soner_cetin_vatandasŞehir merkezindeki turuna kenar mahallelerde devam eden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Soner Çetin, esnafın, çalışanların ve halkın yoğun sevgi gösterileriyle karşılaştı. Başta iş ve iş yapamamak gibi ciddi sorunlarla karşılaşan Çetin, “Tıkır tıkır işleyen, şehrine turist çeken bir belediyecilik sayesinde Adana’daki iş sayısı da müşteri sayısı da artacaktır, merak etmeyin” dedi.

Davullu Zurnalı Karşılama

Halkla sıcak temasa çok önem veren CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Soner Çetin, Yüreğir ilçesindeki mahalleleri gezdi. Ana caddelerdeki turu sırasında halktan yoğun ilgi gören ve bazı yerlerde davullu zurnalı ekipler tarafından karşılanan Çetin, “Bu ilgi ve alaka, adaylığımızın açıklanmasından sonra katlanarak patlayacaktır. Halk bir insanı boşuna sevmez” diye konuştu.

“Yetti Artık, Açıklasınlar Sizi”

Bazı yurttaşların sarılarak, kimilerinin öperek, bazılarının da işi gücü bırakıp yanına giderek ilgi gösterdiği gezi sırasında yine adaylık konusu gündeme geldi. Süleyman Vahit Caddesi’ndeki turuna devam ederken Çetin’in yolunu kesen bir esnaf, “Yetti artık, bir an önce sizi açıklasınlar da siz de kurtulun, biz de kurtulalım. Niye bekleniyor ki, neyi bekliyorlar ki, fazla gecikme iyi olmaz” dedi.

“Eskişehir’i Gör, Adana 1 Köy”

Adana’nın yıllar yılı “büyük köy” olarak anıldığını ifade eden CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Av. Soner Çetin, bir kahvehanede karşılaştığı ve bir kısmı işsiz olan vatandaşlara ve emeklilere şöyle seslendi: Seyhan ve Çukurova’daki bazı istisnai yerler hariç Adana’mız maalesef yıllardır ihmal ediliyor. Bir büyük köy görüntüsü var. Eskişehir’deki mucizeyi Adana’da gerçekleştirmek istiyoruz. Bu birikime, vizyona ve enerjiye sahibiz. Destek verin, yeter. Birçok kişi işsiz, esnaf da siftah yapamıyor. İyi belediyecilik sayesinde bu sorunları çözmeye de talibiz.