Ankara Escortları

DOLAR32,2159% 0.09
EURO35,0494% 0.54
STERLIN41,1488% 0.47
FRANG35,2874% 0.44
ALTIN2.452,68% -0,37
BITCOIN69.882,03-0.14

İSÇİLER ALINDI MÜJDE SONRA GELDİ

Yayınlanma Tarihi :
İSÇİLER ALINDI MÜJDE SONRA GELDİ

fatos_gurkanAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan Adana’da 2000 işsizin ‘Toplum Yararına Çalışma Projesi’ Kapsamında istihdam edileceğini müjdeledi.

Milletvekili Gürkan, İŞKUR tarafından uygulanan ‘Toplum Yararına Çalışma Projesinin’ Türkiye genelinde işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya bölgelerde işsizliğin azaltılması, işsizlerin çalışma alışkanlıklarını kaybetmemesi,  işe uyumlarının sağlanması ve işsizlere gelir desteği sağlanması amacıyla yürütülen çok önemli bir proje olduğunu belirtti.

“Kazanç Kapısı Açılıyor”

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan şunları kaydetti; “Birçok ilde yürütülen bu proje ile Adana İlimizdeki işsiz vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler sonucunda 2000 işsizimize iş imkânı doğmuştur. Başta Milli Eğitime bağlı okullarımız olmak üzere, Belediyeler, İl Müftülüğüne bağlı kuruluşlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda bu vatandaşlarımız istihdam edilerek hem onlara bir kazanç kapısı açılacak,  hem de istihdam edilen kurumların personel açığı giderilerek hizmet standartları arttırılacaktır.

İŞKUR tarafından yürütülmekte olan bu proje kapsamında başvuran vatandaşlarımızdan yaklaşık 1500 kişi geçtiğimiz hafta iş başı yapmış olup, kalan 500 kişi ise bu hafta içinde iş başı yaparak toplam 2000 vatandaşımızın kamu kurumlarında istihdamı sağlanmış olacaktır. Bu kurumlarda 9 ay boyunca çalışması planlanan vatandaşlarımızın maaşları ve sigorta primleri bu proje kapsamında ödenecektir.

Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

İstihdam edilecek olan vatandaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diler, Adana ilimizde 2000 aileye destek olan bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Faruk Çelik’e, Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’e, Milletvekili arkadaşlarımıza ve bürokratlarımıza çok teşekkür ederim.”

YORUM YAP