DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“İNSANA HİZMET AŞKI, ZİNDE TUTUYOR”

Yayınlanma Tarihi :
“İNSANA HİZMET AŞKI, ZİNDE TUTUYOR”

sozlu_portakal_bahcesiMHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün sulama kanalı üzerinden ‘uçarak atlaması’ bu dönemki siyasi çalışmalar içinde ‘en renkli kare’ olarak dikkat çekti.

Doğa Aşığı Köy Çocuğu

Kendisi köyde büyüyen, çiftçi bir ailenin evladı olan Sözlü, aynı zamanda ziraat mühendisi olarak da uzun yıllar tarım sektörüne hizmet etti. Doğa sevgisi ön planda olan Sözlü, Yüreğir İlçesine bağlı köy gezilerine devam ederken objektiflere ilginç kareler yansıdı.

Aman Başkanım Yapmayın!

Bir portakal bahçesi sahibinin kendilerine sevgi gösterisinde bulunmasının ardından aracından inen Sözlü, vatandaşlarla sohbet etti. Bu arada tabiatın çekim gücüne dayanamayan Sözlü, koşar adımlarla yürümeye başladı. Yeşil portakal bahçesine yürürken önüne çıkan kanal da O’nu durduramadı. Niyetini anlayan çalışma arkadaşlarının “Aman Başkanım yapmayın!” sözlerine aldırmadı ve bir çırpıda atlayarak karşıya geçti. Bahçe içinde bir süre gezen ve ağaçların hastalıklı yapraklarını inceleyen Hüseyin Sözlü, dönüşte de aynı çeviklikle 3 metrelik kanalı adeta uçarak geçmeyi başardı.

Sözlü, İşin Sırrını Açıkladı

Çalışma arkadaşlarından alkış alan Sözlü, “Biliyorum; herkes ‘Sözlü bu enerjiyi nereden alıyor?’ diye merak ediyor. İşin sırrını açıklıyorum. Önce Cenab-ı Allah yardım ediyor. Enerjimi ve gücümü halkımdan alıyorum. Bu yüzden 15 yıldır belediye başkanı olarak hizmet ettim ve Allah’a çok şükür ayaktayım. İnsana hizmet aşkı, kötülerle mücadele azmi insanı zihnen ve bedenen zinde tutuyor. Az önce de gördüğünüz gibi, bugüne kadar önümüze çıkarılan sayısız engelleri hep böyle aştık ve inşallah halkımızın desteğiyle bundan sonra da aşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

YORUM YAP