25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ Dolayısıyla Yüreğir Belediyesinde nikâh masasına oturan çiftler mutlu bir yuva için ‘Evet’ demeden önce ‘Şiddete Hayır’ diyecek. Bu güne özel Yüreğir Belediyesi, ‘Kadına Şiddete ‘Hayır’ diyerek sözleşme imzalayan çiftler, nikâh ücreti ödemeyecek ve bundan sonra evlenecek çiftlerin gelinlik ve damatlık temini Yüreğir Belediyesi tarafından karşılanacak.
Yüreğir Belediyesi Evlendirme Dairesi’nde kıyılacak nikâhtan önce damatlar “Hastalıkta ve sağlıkta, iyi günde ve kötü günde, eşime şiddet uygulamayacağıma söz veriyorum” şeklindeki sözleşmeyi imzalayacak. Sözleşmeye gelinler de şahit olarak imza atacak.
24.11.2015 Günü (Yarın) saat 09.30’da Köprülü Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi önünde yeni yapılan Kültür Park içerisinde kahvaltı programı düzenlenecek. Oradan da saat 11.00’de Kültür Merkezinde yapılacak olan törenlere iştirak edecek.
MUTLU BİR YUVA İÇİN ‘KADINA ŞİDDETE HAYIR’ SÖZLEŞMESİ
Ailemizin temelini atarken;
Çıkacak sorunlarımızı, sevgi dilini kullanarak çözüm yolları geliştireceğime, çocuklarımızın iyi yetişmesi için evimizin sıcak, sevimli ve mutlu eden bir ortam olmasını sağlayacağıma, ortak ideallerimizi ömür boyu sevgi, saygı ve güvene dayalı birlikte yaşamı hedefleyeceğime, hastalıkta, iyi günde ve kötü günde eşime asla ve asla şiddet uygulamayacağıma namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum.