DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“HERHANGİ BİR YATIRIMIMIZ BULUNMAMAKTADIR”

Yayınlanma Tarihi :
“HERHANGİ BİR YATIRIMIMIZ BULUNMAMAKTADIR”

demircaliEkonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, CHP Milletvekili Ali Demirçalı’nın yatırım sorularını, “Adana İlimizde 2002 yılından sonra bakanlık olarak herhangi bir yatırımımız bulunmamaktadır.” Şeklinde yanıtladı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, CHP Milletvekili Ali Demirçalı’nın Adana’ya iktidarın yaptığı yatırımları ile ilgili 8 sorusuna, tek cümle ile yanıt verdi.

CHP Milletvekili Ali Demirçalı, TBMM Başkanlığına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin yazılı yanıtlaması istemiyle 8 soru yöneltti. Demirçalı, Bakan Zeybekçi’den şu sorulara yanıt istedi:

“Adana’da hükümetleriniz döneminde Bakanlığınızca; başlatılan kamu yatırımların sayısı nedir? Bu yatırımlar için ne kadar iç ve dış kredi kullanılmış ve toplam maliyetleri ne olmuştur?

2-Kamu yatırımları hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

3-Yatırım programına dâhil olup, sonradan çıkarılan kamu yatırımları hangileridir? Sayısı ve dağılımı nedir?

4-Tamamlanan yatırımların yıllara göre istihdama yönelik katkıları nasıl gerçekleşmiştir?

5-Süresi içerisinde tamamlanmayan kamu yatırımlarının sayısı kaçtır? Bu yatırımlar için ayrılan toplam kaynak miktarı nedir?

6-2013 yılı yatırım programında öngörülen yatırımlar hangi aşamadadır? Başlayan ve devam eden yatırımlar ne zaman tamamlanacaktır?

7-Kamu yatırımlarında Adana ilimiz diğer illerle kıyaslandığında kaçıncı sırada yer almaktadır?

8-İllerin sahip oldukları nüfusları dikkate alındığında Adana’da kişi başına düşen yatırım miktarı ne olmuştur?”

ADANA’DA YATIRIMIMIZ YOK

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi,  Adana Milletvekili Ali Demirçalı’ya “Bakanlığımız tarafından özel sektör yatırımlarına teşvik belgesi düzenlenmek suretiyle destek verilmekte olup Adana ilimizde 2002 yılından sonra bakanlık olarak herhangi bir yatırırımız bulunmamaktadır.” yanıtını verdi.

YORUM YAP