DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“HASRET BİTECEK CHP İKTİDARA GELECEK”

Yayınlanma Tarihi :
“HASRET BİTECEK CHP İKTİDARA GELECEK”

karalar_koy_calismasiCumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar hafta sonu Camusçu, Çaputçu, Köylüoğlu ve Mürseloğlu mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Karalar bu bölgelerde yaptığı konuşmada AKP iktidarının gidici olduğunu söylerken “AKP gidecek adres CHP’dir” dedi.

İlk Durak Camusçu

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar seçim çalışmaları kapsamında Camusçu, Çaputçu, Köylüoğlu ve Mürseloğlu mahallerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Karalar’a CHP İl Yöneticisi Kemal Toros ile birlikte eski Milletvekillerinden ve Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Özdiş’te eşlik ederken ilk olarak Camusçu Mahallesi ziyaret edildi. Burada konuşan İbrahim Özdiş, kendisinin de Seyhan Belediyesi Başkan adaylığına talip olduğunu ancak CHP Genel Merkez’in Zeydan Karalar’ı uygun gördüğünü belirterek o saatten sonra tüm imkânları ile Karalar’ın yanında olduğunu söyledi. Özdiş konuşmasında,” Biliyorsunuz parti içi yarış yapıldı. Sayın Başkan ipi göğüsledi. Partimizde kendisini Seyhan Belediye Başkan adaylığa layık gördü. Bende o saatten sonra arkadaşımla, başkanımla, dostumla birlikteyim. Çevremizle, dostlarımızla Seyhan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağının dalgalanması için elimden gelen çabayı gösteriyorum. Beni tarıyorsunuz benim hanımın köyü de burası. Ben hepinizden ricam şudur; Bu dönemde sizden isteğim, Cumhuriyet Halk Partisi’ne iştahla, şevkle sahip çıkmanız. Çabamız, Sayın başkanı belediye başkanı yapmaktır. Ben inanıyorum ki; belediye hizmetleri açısından başkan taleplerinizi yerine getirecektir. Zeydan Karalar, halkın Başkanı olacaktır. Ülkenin içinde olduğu durum ortada… Üreticisiniz ürünlerinizin tarlada, bağada, bahçede kaldığını biliyorum. Ülkenin üstüne karabasan gibi çöken AKP’den kurtulmak için 30 Mart’ta yerelde Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapmalıyız. Bu açıdan desteğinizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Karalar: Halkın Belediyesini Kuracağız

İbrahim Özdiş’e desteğinden dolayı teşekkür eden CHP Seyhan Belediye Başkan adayı Zeydan Karalar,  “Sayın vekilime, dostuma teşekkür ediyorum. Uzun süre birlikte siyaset yaptık. Burası tarım bölgesi, tarım ile ilgili özel ve önemli projelerimiz var. Ülkenin geldiği noktadan ne esnaf, ne işçi, ne işveren memnun! Ülke özellikle bu hale getirildi. Demek ki bu memleket iyi yönetilmedi. Belediyecilik açısından da hizmetlerin buraya eksik geldiğini biliyoruz. İnşallah 30 Mart’tan sonra halkın belediyesini kuracağız. ‘O bize oy verdi, o bürü vermedi’ şeklinde ayrım yapmayacağız. Herkese eşit ve adil hizmet götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Çaputçu Karalar’ı Bağrına Bastı

Karalar ve ekibinin 2’nci durağı Çaputçu Mahallesi oldu. CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, burada vatandaşların sorunlarını dinledi. Vatandaşların mevut belediye başkanının adil hizmet yapmadığından dolayı yakınması üzerine Karalar, adaletten ve haktan ödün vermeyen halkın belediyesini kuracaklarını söyledi.

Mahalleli bir vatandaş Karalar’a dönerek, ”Ben MHP’liyim ama oyum bu dönem Cumhuriyet Halk Partisi’ne olacak” demesi partililer ve mahalle sakinleri tarafından alkışlandı.

Mürseloğlu’nda Coşkulu Karşılama

Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, Mürseloğlu Mahallesi’nde davul-zurna ile karşıladı. Karalar, burada yaptığı konuşmada,  ”Biz aday olduk, başka bir kardeşinizde aday olabilirdi. 15 aday yarıştık 14 ile birlikteyiz. Parti de hiç bu kadar birlik olmamıştı. Hiç bir seçimde bu kadar aday adayı birlikte çalışmamıştık. Halkında istediği budur, gerek olan da budur. Bizim ülkemiz maalesef iyi idare edilememektedir. Bin bir güçlükle yapılan kurtuluş mücadelesi sonucu kurulan laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine kastedilmektedir. Mevcut hükümet Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetinden intikam alırcasına uygulamalar yapmaktadır. Şimdi durum ortadayken AKP hükümetinin ülkeyi nereye götürdüğü çok aşikârken, fukaralık almış başını gitmiş, hukuksuzluk almış başını gitmiş, düzensizlik almış başını gitmiş… Milleti ayrıştırmakta başrol oynayan bir Başbakanımız var. Senin yüzde ellin, benim yüzde ellim diyor. Benim Genel Başkanıma sen alevisin diyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Genel Kurmay Başkanını terörist diye içeri alıyor. Ama 4,5 milyon dolar ayakkabı kutusundan para çıkan genel müdürü serbest bırakıyor. Şimdi durum böyleyken, Cumhuriyet düşmanları bu ülkeyi yönetirken, AKP hükümetinin biran önce gitmesi gerekirken birlik olmak zorundayız. Eğer AKP gidecekse adres Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Şimdi bizim birlik olma zamanımız. Biz aday olmadık diye kendimizi partinin karşısına koyabilir miyiz? Ben 38 yıldır siyaset yapıyorum ama hiçbir zaman aday gösterilmedim. Buna karşın hiçbir esnemem olmadan çalıştım. Ben Atatürkçü bir insanım, ben Cumhuriyet Halk Partili bir adamım.  Allah bana her şeyi nasip etti. Partide aldığım her görevi kimseyi mahcup etmeden yaptım. Belediye başkanlığını da böyle yapacağım her zaman sizin onurunuz olacağım. Hayatımda yalan söyleyenler hariç, karalama yapanlar hariç, hiç kimse Zeydan Karalar şu olumsuzluğu yaptı diyemez, dememiştir, dedirtmem. Çünkü ben sizin evladınızım. Size helak gelsin istemem uzun süre belediye başkanlığını alamadık. Hasreti giderecek kardeşiniz burada, merak etmeyin. Halkın iktidarı yakındır. Bu kardeşiniz burada nasıl ilgi görüyorsa Seyhan’ın her mahallesinde aynı ilgi görüyor. Çünkü emektarım, insanlar emeğime, dik duruşuma saygı duyuyorum ” şeklinde konuştu.

 

YORUM YAP